Sport.pl

"Cracovia znaczy Kraków". Spotkanie autorskie w Bonarce. Będą byli piłkarze i trenerzy

Na jaką chorobę naprawdę zmarł Józef Kałuża? Które fakty z jego życiorysu nie są zgodne z prawdą? Między innymi na te pytania odpowiada książka Tomasza Gawędzkiego "Cracovia znaczy Kraków. Historia w Pasy" wydana z okazji 110-lecia istnienia pierwszego mistrza Polski. W poniedziałek w Empiku Bonarka w Krakowie (godz. 18) okazja do spotkania z autorem oraz gośćmi specjalnymi.
O książce:

Mistrzostwo Polski wywalczone przy aplauzie lwowskiej publiczności. "Maradona z Podgórza", który stał się symbolem klubu. Remis ze słynną FC Barceloną, bójka z kibicami Wisły pod oknem siedziby SS i Józef Piłsudski zakochany w sporcie po wizycie na jej meczu.

Bez Cracovii, najstarszego klubu piłkarskiego w kraju, polski futbol byłby znacznie uboższy. Tomasz Gawędzki prześledził jej dzieje i z najważniejszych wydarzeń w historii drużyny stworzył żywą i pełną anegdot opowieść o jej losach.

Od przedwojennych tytułów mistrzowskich, przez chude lata, po najlepszy od lat sezon w Ekstraklasie. Od czasów dominacji na boiskach w całej Polsce, przez tułaczkę po niższych ligach, po niosącą nadzieję erę Comarchu. Od Józefa Kałuży po Bartosza Kapustkę.

"Cracovia znaczy Kraków" to historia ludzi oddanych klubowi: piłkarzy, kibiców, działaczy. Od fana dla fanów. Nie tylko Cracovii, ale całej polskiej piłki. A wszystko to okraszone niepublikowanymi wcześniej wywiadami z Maciejem Madeją i córką Józefa Kałuży.

W sam raz na 110. rocznicę założenia klubu, który został pierwszym mistrzem Polski.

O autorze:

Tomasz Gawędzki (ur. 27 lipca 1983 r.) - były dziennikarz sportowy krakowskiego wydania "Gazety Wyborczej", serwisu Onet.pl, a także rzecznik prasowy Cracovii. Kibic KSZO Ostrowiec, fanatyk Juventusu i włoskiego calcio, sympatyk Pasów oraz pasjonat historii futbolu.

Spotkanie autorskie:

Poniedziałek, 8 sierpnia, godz. 18.00, Empik Bonarka, ul. Kamieńskiego 11, Kraków

Goście specjalni: byli piłkarze, trenerzy oraz działacze Cracovii

Dołącz do wydarzenia na FB TUTAJ

Zdjęcie Legea Koszulka Cracovia 3rd KSC-Legea-czarna Zdjęcie Legea Koszulka Cracovia Home KSC-Legea-pasy Zdjęcie Cracovia Kraków - szalik SZCRA03
Legea Koszulka Cracovia 3rd... Legea Koszulka Cracovia Hom... Cracovia Kraków - szalik SZ...
Sprawdź ceny » Sprawdź ceny » Sprawdź ceny »
źródło: Okazje.info