Przegrana Chemika na inaugurację III ligi [ZDJĘCIA]

Od porażki na własnym stadionie rozgrywki III ligi rozpoczęli piłkarze Chemika. W Bydgoszczy lepszy od naszego drużyny był GKS Przodkowo.


Wynik nie jest niespodzianką. Bydgoszczanie dopiero po wycofaniu się Rol.Ko Konojady znalazł się w gronie III ligowców. Trener Piotr Gruszka miał niewiele czasu na wzmocnienia i zgranie zespołu. Goście z Przodkowa w poprzednim sezonie zajęli wysokie 2. miejsce w III lidze w grupie pomorsko-zachodniopomorskiej.

-Nazwa klubu może jest niepozorna, ale ten zespół o mało nie znalazł się w barażach o II ligę. Moim zdaniem, to będzie drużyna z czołówki w obecnych rozgrywkach - mówi Dominik Malicki, wiceprezes Chemika.

Doświadczenie gości widać było na boisko, chociaż i gospodarze mogli pokusić się o gola. Okazję ku temu mieli Dawid Janicki, Damian Rysiewski i Maciej Kot.

- Oni mieli jeszcze więcej szans. Pierwsza kolejna za nami. Nie ma co się załamywać. Czekamy już na kolejne mecze -dodaje Malicki.

W sobotę bydgoszczanie w Kaliszu zagrają z drużyną KKS 1925.

Chemik - GKS 0:2 (0:1)

Bramki: 0:1 Stasiak (15.), Łapigrowski (90.)

Chemik: Laskowski - Frasz, Raszka, Kostiuk (77. Jarzembowski), Michalski - Kawałek, Maziarz, Rysiewski, Olszewski (84. Nowak), M. Kot (74. Włosiński) - Janicki (68. Born).