Inauguracja IV ligi w Pionkach dla Energii [ZDJĘCIA]

Po 18 latach przerwy Proch Pionki powrócił do IV ligi. Inauguracja nie wypadła okazale, bo gospodarze ulegli sąsiadom zza miedzy - Energii Kozienice.
Tuż przed rozpoczęciem zawodów odbyła się w Pionkach miła uroczystość, bowiem Sławomir Pietrzyk, prezes Radomskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej - przekazał klubowi puchar za awans oraz nagrodził beniaminka strojami piłkarskimi. Na tym na uprzejmościach się skończyło.

W pierwszej połowie przewagę posiadali goście z Kozienic, którzy udokumentowali ją zdobyciem jednej bramki. Piłkę po stałym fragmencie gry w pole karne Prochu posłał Bartosz Zawadzki a najwyżej wyskoczył do niej Daniel Ciupiński i pokonał Michała Majosa.

Druga cześć pojedynku była już bardziej wyrównana, a obie jedenastki stworzyły po jednej stuprocentowej okazji. Najpierw Eugeniusz Kołodziejczyk nie wykorzystał rzutu karnego (obronił Majos), zaś na kwadrans przed końcem potężny strzał Szymona Iwanowskiego z ponad 30 metrów z problemami wybronił Emil Piaseczny.

- Obawiałem się tego meczu. Drużyna Prochu solidnie się wzmocniła przed rozgrywkami. Ponadto w przeciwieństwie do mojej drużyny mieli bardziej ustabilizowany skład. U nas doszło do sporej rotacji. Na szczęście to my okazaliśmy się lepsi - oznajmił Grzegorz Seremak, trener kozieniczan.

Proch Pionki - Energia Kozienice 0:1 (0:1)

Bramka: Ciupiński