Inauguracja dla piłkarzy Broni. Radomianie ograli Oskara

W meczu otwierającym zmagania w piłkarskiej IV lidze Broń Radom pokonała na wyjeździe (4:0) Oskara Przysucha. Podopieczni trenera Dariusza Różańskiego strzelali gole zarówno przed, jak i po przerwie, a dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Arkadiusz Oziewicz.
Do przerwy Broniarze prowadzili po trafieniu Piotra Dobosza. Młody zawodnik radomskiego klubu wykorzystał dogranie z rzutu rożnego i uderzył na bramkę Oskara. Futbolówka odbiła się jeszcze od obrońcy gospodarzy, po czym wpadła do siatki. Wcześniej jednak to gracze z Przysuchy mieli fantastyczną okazję, by w tym meczu prowadzić. Paweł Maciejczak znalazł się w dogodnej do zdobycia gola okazji, ale przegrał bezpośredni pojedynek z bramkarzem radomian Pawłem Młodzińskim.

Generalnie inauguracyjne 45 minut było nerwowe. Sędzia Łukasz Trawiński z Warszawy zdążył w tym czasie pokazać zawodnikom aż sześć żółtych kartek (cztery dla piłkarzy Oskara i dwie dla Broniarzy).

Po 10 minutach drugiej części miejscowi grali w osłabieniu. Drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartką ukarany został Adam Najdzik.

Niedługo potem Broń przeprowadziła zabójczą kontrę, po której do siatki Oskara wcelował Arkadiusz Oziewicz. Pomocnikowi przyjezdnych dograł w tej sytuacji Dominik Leśniwski, a strzelec klasycznym "szczupakiem" pokonał bezradnego golkipera zespołu z Przysuchy.

Zadowoleni z wyniku Broniarze stracili koncentrację. W jej efekcie przytrafił się błąd, który skutkował rzutem karnym dla Oskara. Arbiter dopatrzył się zagrania ręką obrońcy w polu karnym i wskazał na wapno. Niestety dla miejscowych, wprowadzony po zmianie stron Bartłomiej Madej nie wykorzystał jedenastki. Klasą błysnął Młodziński, który obronił strzał zawodnika Oskara. Ta sytuacja zemściła się na miejscowych, bo w końcówce po indywidualnej akcji na 3:0 podwyższył Oziewicz. Za moment była zmiana. Za Kamila Czarneckiego wszedł Bartłomiej Książek i już w pierwszej swojej akcji w ofensywie ustalił wynik konfrontacji.

Oskar Przysucha - Broń Radom 0:4 (0:1). Bramki: Dobosz (44.), Oziewicz (62., 87), Książek (89.)

Oskar: Awdziewicz - Włodarczyk, Moskwa, Walasik, Kobryń, Najdzik, Sapieja (78. Wiktorowicz), Maciejczak, M. Gil (70. Kowalczyk), Obuch (64. P. Gil), Madej.

Broń: Młodziński - Jakubczyk, Zieliński, Sala, Dobosz (68. Wicik), Sałek, Leśniewski, Oziewicz, Bojek (79. Nogaj), Nowosielski (59. Więcek), Czarnecki (88. Książek).