I liga. Drugi remis Stali Mielec. 1:1 z Górnikiem Zabrze

W meczu 2. kolejki I ligi Stal Mielec zremisowała z Górnikiem Zabrze 1:1. Gola dla drużyny z Mielca zdobył chwilę po rozpoczęciu drugiej połowy Jakub Żubrowski.

Chcesz wiedzieć wszystko o Stali Mielec? Wejdź na RZESZOW.SPORT.PL

Stal Mielec nie przestraszyła się Górnika Zabrze. Spadkowicz z Lotto Ekstraklasy uznawany był za faworyta piątkowego spotkania, co zresztą potwierdził w pierwszych czterdziestu pięciu minutach. Gospodarze przeważali na boisku. Co rusz absorbowali uwagę bramkarza mieleckiej drużyny Tomasza Liberę. Ten dobrze z atakami miejscowych radził sobie przez 37. minut. Libera nie dał się zaskoczyć m.in. po strzałach Konrada Nowaka czy Rafała Kurzawy. Skapitulował dopiero po rzucie rożny, wcześniej efektownie broniąc uderzenie Dawida Plizgi. Liberę pokonał Bartosz Kopacz, który udokumentował przewagę Górnika w pierwszej odsłonie.

Po przerwie obraz gry uległ zmianie. Kwadrans w szatni dobrze wpłynął na zawodników Stali, którzy szybko, bo już dwie minuty po wznowieniu gry wyrównali. Świetnym strzałem popisał się Jakub Żubrowski. Gol pozwolił uwierzyć mielczanom, że z Zabrza można wywieźć korzystny wynik. Niewiele też brakło, by po kolejnych 120 sekundach Stal objęła prowadzenie. Na bramkę Mateusza Kuchty uderzał Tomasz Prejs. Futbolówka odbiła się jeszcze od jednego zawodników Górnika i tylko dobra interwencja golkipera gospodarzy uchroniła zespół z Zabrza od utraty drugiej bramki.

Górnik w drugiej połowie grał niedokładnie. Niestety, goście, których dopingowała ok. dwustuosobowa grupa kibiców, nie potrafili tej niedokładności wykorzystać. Kwadrans przed końcem Kuchtę próbował pokonać Szymon Sobczak, ale górą był bramkarz miejscowych. Wtedy Stal grała już bez Mateusza Cholewiaka, który po zderzeniu z Szymonem Skrzypczakiem musiał opuścić murawę.

Ostatecznie obie drużyny w Zabrzu podzieliły się punktami, choć w doliczonym już czasie gry górnicy powinni zdobyć drugiego gola. Świetną okazję zmarnował jednak Kopacz, który z kilku metrów zamiast do siatki skierował piłkę wprost w Liberę.

Stal zdobyła cenny punkt w Zabrzu. To drugi remis podopiecznych trenera Janusza Białka w tym sezonie. Za tydzień rywalem Stali będzie MKS Kluczbork.

Bramki: Kopacz (37.) - Żubrowski (47.)

Górnik: Kuchta - Matuszek Ż, Kopacz Ż, Szeweluchin (55. Cerimagić), Kurzawa - Danch, Nowak (70. Grendel), Przybylski, Gergel, Plizga - Skrzypczak (70. Urynowicz)

Stal Mielec: Libera - Sulewski, Zalepa, Gietinger - Żubrowski, Marciniec, Szczepański (72.), Prejs (86. Radulj), Cholewiak (64. Buczek Ż) - Sobczak

Widzów: 10625