Lekkoatletki z Radomia medalistkami Ogólnopolskiej Olimpiady M³odzie¿y

Zaczê³y Martyna Kotwi³a i Natalia Wosztyl (obie RLTL ZTE Radom), które wywalczy³y srebrne medale OOM, czyli zosta³y wicemistrzyniami Polski w swoich konkurencjach w kategorii juniorek m³odszych. Potem radomskie zawodniczki. m.in. Joanna Hajdrowska dorzuci³y kolejne, w tym z³ote kr±¿ki. Zawody z udzia³em radomskich zawodniczek trwaj± we Wroc³awiu.

Zawody z udziałem radomskich zawodniczek trwają we Wrocławiu. Kotwiła zapewniła sobie srebro w biegu na 100 metrów. Radomianka przebiegła ten dystans w czasie 12 sekund i ustąpiła jedynie Klaudii Adamek (11.78). Trzecie miejsce przypadło Alicji Potasznik (12.20). Z kolei Natalia Wosztyl tytuł wicemistrzowski wywalczyła w biegu na 400 m. przez płotki (60.80). Złoty medal w tej konkurencji przypadł Susane Lachele (60.73). Szósta w finałowym biegu finiszowała Izabela Smolińska (63.50), kolejna z reprezentantek ZTE. Tymczasem podwójną medalistką MP juniorek młodszych została Joanna Hajdrowska. Reprezentantka ZTE w konkurencjach technicznych zdobyła złoto w rzucie oszczepem (jej koronna konkurencja) oraz brąz w pchnięciu kulą. Kolejne najważniejsze osiągnięcie padło łupem radomskiej sztafety. Drużyna ZTE w sk³adzie Weronika Tkaczyk, Natalia Wosztyl, Izabela Smolińska i Martyna Kotwiła okazała się bezkonkurencyjna w biegu rozstawnym 4 x 100 metrów.