Zmiany kadrowe w Czwórce Radom. Dwie piłkarki przenoszą się do ekstraklasy

Pierwszoligowy zespół piłkarek nożnych Sportowej Czwórki Radom przejdzie małą przebudowę drużyny. Z zespołu prowadzonego przez trenera Wojciecha Pawłowskiego odejdą m.in. Wiktoria Kuciewicz i Klaudia Gocel.
Wymienione zawodniczki przenoszą się do drużyny AZS -u PSW Biała - Podlaska, która występuje w kobiecej ekstraklasie. To nie jedyne ubytki zespołu z Radomia. Jak poinformował "Wyborczą" trener Pawłowski następne dwie piłkarki nie będą już broniły barw Czwórki.

- Paulina Wasiluk przeniesie się do pierwszoligowego Stomilu Olsztyn. Grę w stolicy Warmii będzie łączyła z nauką na tamtejszej uczelni. Z kolei na studia poza Radom wybiera się także Iza Przanowska, która poinformowała nas o zakończeniu kariery. Niestety, wciąż z powodu kontuzji nie będziemy mieli do dyspozycji Ani Wesołowskiej. Mamy jednak nadzieję, że wróci do składu wiosną przyszłego roku - mówił szkoleniowiec radomianek.

Pierwszoligowiec z Radomia już znalazł następczynie odchodzących piłkarek. Do drużyny dołączą Sylwia Marcinkowska z Zamłynia Radom i Emilia Wiaderna z Piastovii Piastów. Z wypożyczenia do Korony Łaszczów wraca Monika Pieniący, zaś Ewelina Marcinkowska wznawia karierę sportową po urlopie macierzyńskim.

Obecnie piłkarki Czwórki przygotowują się do startu sezonu 2016/2017. Od poniedziałku 8 sierpnia trenują na tygodniowym zgrupowaniu w miejscowości Pustynia koło Dębicy.