Radomscy lekkoatleci z nominacjami na paraolimpiadę w Rio!

Zarząd Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego, a także Ministerstwo Sportu i Turystyki zatwierdzili skład reprezentacji Polski na letnią Paraolimpiadę w Rio De Janeiro. Oficjalne powołania do reprezentacji Polski otrzymali radomscy lekkoatleci: Alicja Fiodorow i Mariusz Sobczak.
Fiodorow i Sobczak na co dzień są zawodnikami Radomskiego Stowarzyszenia Sportu i Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych "Start". Oboje znaleźli się w składzie 31 paralekkoatletów, którzy będą reprezentować biało - czerwonych na zawodach w Brazylii. Przypomnijmy, że igrzyska letniej paraolimpiady dla sportowców niepełnosprawnych rozpoczną się na początku września, niemal zaraz po zakończeniu igrzysk dla sportowców pełnosprawnych.

Alicja Fiodorow wystartuje w Rio w sprinterskich biegach na 100 i 200 metrów. Z kolei Sobczak sposobi się do startu w swojej grupie schorzeń w konkursie skoku w dal. Oboje sumiennie ćwiczą przed wyjazdem do Rio. - Ostatnio ćwiczyliśmy na obozie w Kozienicach. Z kolei od poniedziałku 8 sierpnia jesteśmy w Bydgoszczy. Potem powrót do domu i 28 start w memoriale Kamili Skolimowskiej. Wylot do Brazylii planowany jest na 1 września - powiedziała "Wyborczej" Alicja Fiodorow.