Wisła zagra na wyjeździe. Rywal będzie mocny

Beniaminek I-ligi - piłkarze Wisły rozegrają swój pierwszy w tym sezonie mecz wyjazdowy. Rywalem puławian będzie ograny w tej klasie zespół Olimpii Grudziądz.
Gospodarze jutrzejszego spotkania rozpoczęli rozgrywki od falstartu. Na inaugurację przegrali u siebie ze spadkowiczem z ekstraklasy - Podbeskidziem Bielsko-Biała 0:2. Dlatego też drużyna z Grudziądza za wszelką cenę będą chciała zatrzeć kiepskie wrażenie, jakie niewątpliwie pozostało po pierwszym meczu. Zespół Olimpii ma w swych szeregach kilku rutyniarzy, którzy mogą poszczycić się występami w ekstraklasie, a nawet w kadrze narodowej. Do takich graczy można zaliczyć Karola Angielskiego, Radosława Jasińskiego, Marcina Kaczmarka, czy Marcina Smolińskiego. Gra tam także doskonale znany na Lubelszczyźnie z racji występów w Górniku Łęczna Nildo, ale w pierwszym meczu Brazylijczyk z powodu kłopotów zdrowotnych nie wystąpił. - Wytknęliśmy sobie i zawodnikom wszystkie błędy jakie miały miejsce w pierwszym spotkaniu, zamierzamy je wyeliminować i chcemy, aby trzy punkty zostały w Grudziądzu - mówi na klubowej stronie internetowej trener Olimpii Jacek Paszulewicz. - Niemniej jednak zdajemy sobie sprawę, że beniaminek jest zawsze nieobliczalny. Dlatego też podchodzimy do tego spotkania z ostrożnością, doceniamy przeciwnika, ale jednocześnie jesteśmy świadomi swojej wartości i zrobimy wszystko, aby to udowodnić na boisku.

Pomimo tego, że Wisła debiutuje w tej klasie rozgrywek nie jest zespołem grudziądzanom nieznanym, bo jak sam przyznał trener Paszulewicz w minionym sezonie obserwowali drużynę z Puław pod kątem ewentualnej gry z nią w barażach. I dodał, że nie chciałby się wówczas z nią mierzyć. Jak wiadomo tak się złożyło, że obie ekipy baraży uniknęły.

Natomiast puławianie w swoim pierwszym spotkaniu zremisowali u siebie bezbramkowo z MKS Kluczbork. Zespół trenera Roberta Złotnika był w tym meczu drużyną lepszą, ale niestety nie potrafił udowodnić tej wyższości bramkami. Teraz Wisła staje przed jeszcze cięższym zadaniem, ale trzeba od razu powiedzieć, że osiągnięcie dobrego rezultatu w Grudziądzu z pewnością nie przekracza możliwości Konrada Nowaka, Sylwestra Patejuka, Andrzeja Witana i ich kolegów z drużyny.

Początek sobotniego spotkania w Grudziądzu wyznaczono na godz. 18.

DYSKUTUJ Z NAMI O LUBELSKIM SPORCIE NA FACEBOOKUTabela I ligi

1.Podbeskidzie Bielsko-B.132-0
2.Bytovia Bytów132-1
3.Miedź Legnica131-0
Pogoń Siedlce131-0
Wigry Suwałki131-0
6.Chojniczanka Chojnice112-2
 Zagłębie Sosnowiec112-2
8.Wisła Puławy110-0
 Stal Mielec110-0
Sandecja Nowy Sącz110-0
MKS Kluczbork110-0
12.Stomil Olsztyn103-0
13.Znicz Pruszków101-2
14.GKS Katowice100-1
GKS Tychy100-1
Górnik Zabrze100-1
17.Olimpia Grudziądz100-2
18.Chrobry Głogów100-3
Uwaga! Stomil został ukarany odjęciem trzech punktów