Kolejny były piłkarz Lecha Poznań może trafić do Warty Poznań

Obrońca Franciszek Siwek od kilku dni trenuje z Wartą Poznań i jeszcze przed sobotnim meczem z Rakowem Częstochowa może zostać zawodnikiem beniaminka II ligi. W ekipie "Zielonych" grał już w sezonie 2014/15.


Franciszek Siwek ma 21 lat, gra jako prawy obrońca i jest wychowankiem Lecha Poznań. Grał w Kolejorzu w drużynach juniorskich, w Młodej Ekstraklasie, a także w rezerwach. Czasami trenował z pierwszą drużyną i zagrał dla niej np. w sparingu z Wisłą Kraków latem 2013 roku. W juniorach grał w jednym zespole m.in. z Krystianem Sanockim, Jakubem Serafinem czy Piotrem Kurbielem, którzy zadebiutowali później w Lechu - czy to w ekstraklasie, czy w Pucharze Polski.

Po odejściu z Bułgarskiej Franciszek Siwek na rok został piłkarzem Warty Poznań, ale odszedł z niej po roku do Błękitnych Stargard. Był w tym klubie podstawowym graczem i zaliczył 32 występy w II lidze, strzelił w nich trzy gole. Wszystko wskazywało na to, że trafi do klubu z I ligi, bo najpierw był na testach w Chrobrym Głogów, a następnie w Chojniczance Chojnice. Ostatecznie jednak z przenosin na zaplecze ekstraklasy nic nie wyszło i zawodnik zgłosił się do Warty Poznań.

Z zespołem Tomasza Bekasa ćwiczy już od ubiegłego tygodnia i wiele wskazuje na to, że ponownie będzie zakładał zieloną koszulkę poznańskiej drużyny. Jest szansa na to, że zostanie zgłoszony do gry jeszcze przed sobotnim pojedynkiem z Rakowem Częstochowa w drugiej kolejce sezonu.

Franciszek Siwek może być więc kolejnym dawnym lechitą w kadrze Warty Poznań. Tego lata z Bułgarskiej przyszedł wypożyczony Tomasz Dejewski, a dawniej z Kolejorzem związani byli także m.in. Łukasz Białożyt, Dominik Chromiński, Jan Paczyński czy Michał Ciarkowski.

Wielkopolska na igrzyskach - historyczne medale i nadzieje w Rio