Cracovia. Jacek Zieliński: Derby Krakowa? Dwóch zranionych przeciwników

- Życie nie znosi próżni i musimy sobie z tym poradzić. Z odejściem Bartka Kapustki się liczyliśmy, ale kontuzja Damiana Dąbrowskiego jest przykra, bo nagła i poważna - powiedział o trudnej sytuacji kadrowej trener Cracovii Jacek Zieliński przed piątkowymi derbami Krakowa z Wisłą Kraków (godz. 20.30, relacja na krakow.sport.pl).
- Derby nigdy nie mają faworyta. To specyficzne mecze. My mamy trudną sytuację kadrową, Wisła też ma swoje problemy - przegrała dwa ostatnie mecze. Dlatego to będzie mecz dwóch zranionych przeciwników. Liczymy na naszych kibiców i atut własnego boiska - zapowiedział piątkowe derby Krakowa trener Cracovii.

- Chciałbym, żeby to był mecz na dobrym poziomie, bez dodatkowych podtekstów. Spotykają się dwa zespoły, które chcą grać w piłkę - dodał.

Cracovia przygotowuje się do derbów Krakowa poobijana i osłabiona. Wycięty podczas niedzielnego meczu w Lublinie przez Łukasza Tymińskiego z Górnika Łęczna Dąbrowski na pewno w piątek nie zagra. Wciąż nie jest jednak znana dokładna diagnoza. - Doświadczona pani doktor nie była po rezonansie w stanie określić jak poważne są uszkodzenia stawu skokowego, bo wciąż jest opuchlizna. Cały czas liczymy na to, że nie będzie to poważny uraz, ale trzeba być przygotowanym na każdy wariant. Może być jednak tak, że w tej rundzie Damian już nie zagra - stwierdził Zieliński.

Trener dodał też, że lewy obrońca Paweł Jaroszyński wciąż się rehabilituje, a skrzydłowy Anton Karaczanakow dopiero rozpoczął treningi z drużyną. Do tego w tygodniu transfer do Leicester City sfinalizował 20-letni Bartosz Kapustka.

- Trzeba mieć pomysł, jak załatać te braki. Życie nie znosi próżni i musimy sobie z tym poradzić. Z odejściem Bartka się liczyliśmy, ale kontuzja Dąbrowskiego jest bardziej przykra niż Jaroszyńskiego bo nagła i poważna. Mamy plan, może wyjdziemy w inny sposób. Zobaczymy, jak to wyjdzie w piątek. Oczywiście jesteśmy przygotowani na wdrożenie wariantu B - ocenił Zieliński.

W grze o miejsce w kadrze meczowej jest 20-letni słowacki obrońca Jakub Cunta, który został potwierdzony do gry w ekstraklasie. - A co do Diego Ferraresso trwają działania, są przesyłane dokumenty z bułgarskim związkiem piłki nożnej - zakończył.