Transfery. Lech Poznań go nie chciał. Teraz zagra w ekstraklasie?

Były piłkarz rezerw Lecha Poznań Grzegorz Rogala rozpoczął testy w Ruchu Chorzów. 20-letni obrońca ostatnie pół roku spędził w Rakowie Częstochowa.


Urodzony w 1995 roku zawodnik jest wychowankiem Błękitnych Stargard, z których jako 16-latek trafił do MSP Szamotuły, a rok później został juniorem Lecha Poznań. Do połowy poprzedniego sezonu występował w drugim zespole Kolejorza, ale był też zapraszany na treningi pierwszego zespołu. Wydawało się, że ma nawet szanse na wyjazd na obóz przygotowawczy z Lechem, ale np. na początku 2015 roku Grzegorzowi Rogale przeszkodził w tym pomysł z wyjazdem na testy do słowackiego klubu FK Senica. Z transferu nic nie wyszło, bo testy były zorganizowane na łapu-capu.

W grudniu 2015 roku młody lechita pojechał sprawdzić się w Rakowie Częstochowa i od stycznia jest już zawodnikiem tego klubu. Do drugoligowca trafił na zasadzie transferu definitywnego. Wiosną rozegrał czternaście meczów w Rakowie: we wszystkich od pierwszej minuty, a tylko w jednym spotkaniu zszedł z boiska przed czasem.

Grzegorza Rogalę wypatrzył Ruch Chorzów i zaprosił na testy. 20-latek trenuje z ekipą "Niebieskich" od środy.

Wielkopolska na igrzyskach - historyczne medale i nadzieje w Rio