Sport.pl

Transfery. Miał zostać zawodnikiem Śląska, podpisał kontrakt w Holandii

21-letni Mikołaj Smyłek nie zostanie zawodnikiem Śląska. Młody golkiper podpisał kontrakt z holenderskim MVV Maastricht.
Smyłek w połowie lipca pojawił się na kilkudniowych testach w Śląsku. Sztab szkoleniowy pierwszej drużyny WKS-u był zadowolony z formy zawodnika i chciał zaproponować mu kontrakt. We wrocławskim zespole miał zostać trzecim bramkarzem, po tym jak z drużyną rozstał się Mateusz Abramowicz, a na roczne wypożyczenie do pierwszej ligi udał się Jakub Wrąbel.

Kilka dni później Smyłek wyjechał do Holandii, a we wtorek podpisał kontrakt. Nowy klub Smyłka MVV Maastricht to drużyna rywalizująca w drugiej lidze holenderskiej. Miniony sezon zakończyła na 10. pozycji.

Smyłek jest wychowankiem Lublinianki Lublin. W latach 2011-2014 trenował w juniorskich drużynach Legii Warszawa. Rok temu był poważnie łączony z hiszpańskim Getafe. Ostatecznie do transferu na Półwysep Iberyjski nie doszło. Ostatnio reprezentował barwy Legionovii Legionowo. W minionym sezonie rozegrał 18 spotkań na drugoligowych boiskach.

Więcej o: