Lech Poznań podjął decyzję - Kamil Jóźwiak i Robert Gumny nie jadą na zgrupowanie reprezentacji Polski

Dwaj piłkarze Lecha Poznań Kamil Jóźwiak i Robert Gumny nie wezmą udziału w turnieju reprezentacji Polski do lat 19 w Japonii. Kolejorz poinformował już o swojej decyzji Polski Związek Piłki Nożnej.
Towarzyski turniej Hiroshima Balcom BMW Cup odbędzie się w dniach 8-11 sierpnia. Cztery dni wcześniej rozpocznie się zgrupowanie reprezentacji Polski do lat 19. W tym czasie Lecha Poznań czekają dwa mecze ligowe (z Koroną Kielce i Cracovią) oraz mecz 1/16 finału Pucharu Polski z Podbeskidziem Bielsko-Biała.

Robert Gumny i Kamil Jóźwiak musieliby opuścić te spotkania. Mimo młodego wieku obaj są ważnymi postaciami pierwszego zespołu Kolejorza. Gumny wyszedł w podstawowym składzie we wszystkich meczach w tym sezonie i obok Tamasa Kadara jest jedynym lewym obrońcą w zespole, zaś Jóźwiak w dwóch spotkaniach (z Legią i Śląskiem) wchodził na boisko z ławki rezerwowych.

Ich nieobecność byłaby sporym osłabieniem dlatego sztab szkoleniowy poinformował Polski Związek Piłki Nożnej, że nie puści swoich graczy na zgrupowanie. Lech miał do tego prawo, bowiem turniej nie odbywa się w oficjalnym terminie FIFA, więc klub nie ma obowiązku oddelegować swoich zawodników do reprezentacji Polski.

W towarzyskim turnieju w Japonii weźmie natomiast udział zawodnik rezerw Lecha Poznań - Kacper Wojdak.

Zdjęcie Puma V-PRo 030205-02 Zdjęcie Puma NAGOLENNIK POWERCAT 3.12 r.L Zdjęcie Puma Torba BVB EvoPower Medium Bag 07391401
Puma V-PRo 030205-02 Puma NAGOLENNIK POWERCAT 3.... Puma Torba BVB EvoPower Med...
Sprawdź ceny » Sprawdź ceny » Sprawdź ceny »
źródło: Okazje.info