Plaża Open 2016. Siatkarze Czarnych najlepsi w Białymstoku

Przez trzy dni na zalewem Dojlidy w Białymstoku rozgrywany był finałowy turniej cyklu Plaża Open 2016. Zawody będące jednocześnie eliminacją do mistrzostw Polski w siatkówce plażowej wygrał duet RCS -u Czarnych Radom: Bartłomiej Malec i Bartłomiej Kiernoz.

Plaża Open to cykl turniejów w siatkówce plażowej rozgrywany w różnych miastach Polski. Zawodnicy rywalizowali wcześniej w Gdańsku, Rybniku, łodzi i Zamościu. Finałowe zawody odbyły się w Białymstoku. W zmaganiach mężczyzn najlepszy okazał się zespół Czarnych: Bartłomiej Malec/Bartłomiej Kiernoz, który w finale pokonał 2:0 (21:15, 21:18) parę Adam Parcej i Bartłomiej Dzikowicz.

- Nasi zawodnicy rozegrali pięć spotkań, wszystkie wygrali. Zaprezentowali się wyśmienicie. W turnieju stracili tylko jednego seta. Klasą błysnął zwłaszcza Bartek Kiernoz. W samym meczu finałowym zaliczył 15 punktowych bloków. Teraz obaj będą się przygotowywać do finałów MP w siatkówce plażowej, które na początku września odbędą się we Wrześni - powiedział Mirosław Malec, trener i ojciec Bartka Malca.

Tymczasem finałowe zmagania Plaży Open w kategorii kobiet wygrały Martyna Wardak i Katarzyna Kociołek, które w spotkaniu o najwyższy stopień podium ograły 2:0 (21:17, 21:16) parę Magdalena Saad/Izabelą Soja.