W weekend startuje IV liga. Piłkarze rozegrali ostatnie sparingi

Kilka dni pozostało do inauguracji IV ligi mazowieckiej gr. południowej. W niej weźmie udział aż ośmiu przedstawicieli regionu radomskiego. Wszyscy podczas weekendu rozegrali ostatnie mecze towarzyskie.
Podopieczni Dariusza Różańskiego a więc zawodnicy radomskiej Broni ostatni test mecz rozegrali w Sielance. Rywal z jakim mierzyli się spadkowicze z III ligi był niezwykle wymagający, bowiem naprzeciw Broniarzy stanęli piłkarze izraelskiego Hapoelu Katamon Jerusal. Ostatecznie 2:0 wygrali przebywający na zgrupowaniu w Farmie Sielanka rywale radomian.

Z tym samym przeciwnikiem, co Broń kilka dni wcześniej grała także Energia Kozienice, ale podopieczni Grzegorza Seremaka przegrali 0:4. Za to w weekend Energia zremisowała 1:1 z Zamłyniem Radom (beniaminek Campeon.pl Ligi Okręgowej).

Remisem zakończył się także sparing Orła Wierzbica. Zespół ten 2:2 zremisował z KS Warka. Tymczasem Oskar Przysucha po bramkach Jakuba Sapieji oraz Daniela Witczaka - ograł sąsiada zza miedzy - Ceramikę Opoczno.

Z pewnością nie na taki rezultat swojej ulubionej drużyny liczyli kibice Pilicy Białobrzegi. Zespół, który w okresie letnim solidnie się wzmocnił zremisowała 1:1 z Mazowszem Grójec.

Za to powody do radości mogli mieć sympatycy beniaminków. Zarówno Proch Pionki jak i ŁKS Promna gromili swoich rywali. Piłkarze popularnej Prochowni 4:0 zwyciężyli Legion Głowaczów zaś LKS 5:2 pokonał Polonię Iłża.

W końcu Szydłowianka Szydłowiec 1:0 ograła Granat Skarżysko Kamienna.