Sierpniowy maraton Radomiaka. Mecze w lidze i Pucharze Polski

Wyjazdowym remisem 0:0 z Siarką Tarnobrzeg piłkarze drugoligowego Radomiaka rozpoczęli na dobre sezon 2016/2017. W ciągu czterech tygodni sierpnia radomianie nie będą mieli prawa leniuchować, bo rozegrają aż sześć meczów o stawkę.
Po meczu w Tarnobrzegu Zieloni ponownie na wyjeździe zmierzą się ze Stalą Stalowa Wola (mecz odbędzie się w sobotę 6 sierpnia), z którą to grali przed dwoma tygodniami w rundzie wstępnej Pucharu Polski. Cztery dni później podopiecznych trenera Wernera Liczki czeka wyjazd na Śląsk na pucharowy mecz z GKS Jastrzębie. Nowym sezon ligowy w Radomiu zespół ze Struga zainauguruje w niedzielę 14 sierpnia, kiedy to zmierzy się z Puszczą Niepołomice. W 4. kolejce II ligi Radomiaka czeka kolejny wyjazd na południe Polski, tym razem do Katowic z tamtejszym Rozwojem. Po raz drugi w sierpniu zieloni przed własną publicznością zaprezentują się w środę 24 sierpnia. Wówczas podejmą Błękitnych Stargard. Sierpniowe zmagania radomianie zakończą w sobotę 27 sierpnia wyjazdowym meczem z Olimpią Zambrów. - Od strony organizacyjnej mamy już wszystko zaplanowane. Nasz sposób pracy, metodologia, przygotowanie kondycyjne było tak ukierunkowane i tak pracowaliśmy, żeby zawodnik który jest na 100% przygotowany był zdolny, przygotowany za trzy dni na następny mecz. Jest to ciężkie, ale możliwe, jeżeli zawodnik jest mocny mentalnie - podkreślał trener Werner Liczka.

Sierpniowy kalendarz Radomiaka 2. kolejka II ligi: Stal Stalowa Wola - Radomiak Radom, 6 sierpnia (sobota) godz. 17, 1/16 Pucharu Polski: GKS Jastrzębie - Radomiak Radom, 10 sierpnia (środa) godz. 17, 3. kolejka: Radomiak Radom - Puszcza Niepołomice, 14 sierpnia (niedziela) godz. 18, 4. kolejka: Rozwój Katowice - Radomiak Radom, 20 sierpnia (sobota) godz. 17, 5. kolejka: Radomiak Radom - Błękitni Stargard, 24 sierpnia (środa) godz. 17, 6. kolejka: Olimpia Zambrów - Radomiak Radom, 27 sierpnia (sobota) godz. 17.