Mecz Włókniarza ze Stalą Rzeszów jednak odwołany

Żużlowcy Eko-Dir Włókniarza Częstochowa i Betad Stali Rzeszów nie mogą rozegrać meczu 9. kolejki Nice PLŻ. W pierwszym terminie zawody odwołano z powodu śmierci młodego żużlowca Krystiana Rempały, w drugim ze względu na deszcz. Teraz ponownie na przeszkodzie stanęły opady. W Rawiczu, główny rywal Włókniarza w walce o finał - Lokomotiv Daugavpils bez problemów uporał się z Kolejarzem.
Zaplanowany na niedzielę, zaległy pojedynek pomiędzy Eko-Dir Włókniarzem Częstochowa a Stalą BETAD Leasing Rzeszów po raz trzeci został odwołany. Żużlowcom znowu plany pokrzyżowała pogoda. Po popołudniowych, niewielkich opadach deszczu wydawało się, że tym razem nic nie stanie na przeszkodzie, by ten bardzo ważny dla układu tabeli pojedynek się odbył. Godzinę przed zawodami nad stadionem przy ulicy Olsztyńskiej przeszła ulewa, która uniemożliwiła przygotowanie toru do rywalizacji. Sędzia zawodów Wojciech Grodzki czekał z podjęciem decyzji do godziny 17:40. Liczył, że tor przeschnie, ale czekanie to z góry skazane było

na niepowodzenie. W najgorszym stanie była prosta startowa, na której przez pewien czas nie można było podjąć żadnych prac.

Mecz Włókniarza ze Stalą w pierwotnym terminie miał odbyć się w maju, w ramach 9. rundy Nice Polskiej Ligi Żużlowej. Wtedy jednak doszło do tragicznego w skutkach wypadku Krystiana Rempały i cała kolejka ligowa została przeniesiona. 2 lipca w Częstochowie również nie udało się wyjechać na tor. Zawody zostały odwołane z powodu opadów deszczu.

Gdyby mecz odbył się dzisiaj, do składu Włókniarza powróciliby Rafał Trojanowski oraz nieoczekiwanie Tomas Jonasson, który miał zastąpić Jacoba Thorssella. Kiedy odbędzie się czwarte podejście do meczu Włókniarza i Stali nie wiadomo. Jednym terminów jaki będzie brany pod uwagę jest niedziela 14 sierpnia. Wtedy bowiem, kluby I ligi mają wolne.

W niedzielę rozegrano zatem tylko jedno spotkanie I ligi (awansem z 14. kolejki). W Rawiczu, zgodnie z przewidywaniami Lokomotiv Daugavpils bez problemu uporał się z miejscowym Kolejarzem Holistic-Polska. Łotysze, z trzema juniorami w składzie, zwyciężyli 57:32.