Lekkoatletyka. Kolejne medale na mistrzostwach

Pięć medali zdobyli w niedzielę reprezentanci województwa podlaskiego podczas drugiego dnia lekkoatletycznych mistrzostw Polski do lat 23.
BIALYSTOK.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUB NAS

Złoto w niedzielę na zawodach w Jeleniej Górze wywalczyła m.in. Martyna Dąbrowska (w sobotę było srebro na 400 metrów). Zawodniczka UKS 19 Bojary Białystok, która przygotowuje się do startu na Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro (sztafeta 4x400 m) była najlepsza w biegu na 200 metrów. Dąbrowska uzyskała czas 23,58 s, jest to jej nowy rekord życiowy.

Pierwsze miejsce w niedzielę zajęła również Katarzyna Rutkowska. Zawodniczka Podlasia Białystok wygrała bieg na 5000 m. Inna z zawodniczek Podlasia, Daria Zabawska, była druga w rzucie dyskiem (54,58 m). Drugie miejsce zajęła też sztafeta 4x100 metrów białostockiego klubu: Adam Wasilewski, Marcin Jabłoński, Paweł Suproń, Adrian Kamiński. Brązowy krążek wywalczył natomiast Damian Nowicki, który w soku wzwyż zaliczył wysokość 204 cm.

W sobotę, pierwszego dnia mistrzostw, lekkoatleci z województwa podlaskiego zdobyli siedem medali. Cztery wywalczyli przedstawiciele Podlasia Białystok: w skoku w dal najlepsza była Magdalena Żebrowska, w pchnięciu kulą Klaudia Kardasz, w biegu na 3000 m z przeszkodami Maciej Bielawiec, trzecie miejsce w biegu na 100 metrów zajęła. Pulina Kajewska. Złoty krążek w rzucie oszczepem zdobyła Maria Andrejczyk (Hańcza Suwałki), srebrny Martyna Dąbrowska (UKS 19 Bojary Białystok) w biegu na 400 metrów oraz Beata Trzonkowska (LŁKS Prefbet Śniadowo Łomża) w pchnięciu kulą.