Złoto i brąz, czyli płotkarze ZTE Radom na podium MP!

To był popis umiejętności i możliwości radomskich lekkoatletów. Patryk Adamczyk zdobył złoty, zaś Piotr Szewczyk brązowy medal w finale biegu na 400 metrów przez płotki, rozgrywanego w ramach młodzieżowych mistrzostw Polski do lat 23.

Klub RLTL ZTE Radom wysłał na zawody do Jeleniej Góry troje swoich zawodników. W sobotę (30 lipca, o czym już informowaliśmy) złoto w konkursie skoku wzwyż wywalczyła Aneta Rydz. Tymczasem w drugim dniu imprezy radomianie zdobyli dwa kolejne krążki. W biegu na 400 m. p.pł tytuł przypadł Patrykowi Adamczykowi. Lekkoatleta ZTE uzyskał 49.72. Oprócz złota MMP Adamczyk ustanowił też rekord życiowy w tej konkurencji. Tymczasem na trzecim miejscu uplasował się drugi z radomskich płotkarzy. Piotr Szewczyk zapewnił sobie brąz wynikiem 52.03. Zawodników z Radomia rozdzielił tylko Patryk Dobek (SKLA Sopot, 49.95), który wywalczył srebrny medal.