Pogoń - Śląsk. Mariusz Rumak: Nie mamy defensywnego stylu. Gramy tak, jak pozwala przeciwnik

- Potrzebujemy teraz jakości i polotu w ofensywie. Mam nadzieję, ze pokażemy to w meczu z Pogonią - zapowiada przed poniedziałkowym spotkaniem w Szczecinie trener Śląska Wrocław Mariusz Rumak.
W poniedziałek, na zakończenie 3. kolejki Lotto Ekstraklasy Śląsk zagra na wyjeździe z Pogonią Szczecin. O zbliżającym się spotkaniu, ale i o dwóch poprzednich pojedynkach podczas piątkowej konferencji prasowej mówił trener WKS-u Mariusz Rumak: - W obu spotkaniach wyszliśmy ofensywnie, ale gra się tak, jak przeciwnik pozwala

I dodał: - Nie nastawialiśmy się tylko na defensywę. Sposób odbioru piłki, jaki zastosowaliśmy w Warszawie, miał sprawić, żeby przejmować piłkę już na połowie Legii i by były tworzone sytuacje. Nie odbieram naszego stylu jako defensywny, mimo że nie stwarzaliśmy za wielu okazji bramkowych. Pracujemy nad określonymi mechanizmami w ataku. Trzeba spędzić jednak wiele godzin na treningu, a formację ofensywną tworzymy praktycznie w oparciu o nowych piłkarzy.

Zapytany o dyspozycję węgierskiego napastnika Bence Mervo przyznał: - Przepracował z nami całe zgrupowanie, później miał przerwę, więc myślę, że potrzebuje jeszcze trochę czasu na przygotowanie się do wybiegania całego spotkania. Wszystko weryfikuje mecz. Nie grał w spotkaniach kontrolnych, więc dużo nam powie jego występ.

- Alvarinho jest traktowany na równi z innymi i stać go na jeszcze lepszą grę niż w ostatnim meczu. Jestem jednak zadowolony z jego postawy - odpowiedział trener Rumak na pytanie o Portugalczyka. - Wcześniej konsultowałem się nawet z trenerem Michałem Probierzem i jego wypożyczenie było przez nas przemyślane. Wiele czynników wpływa na dyspozycję piłkarza i mam nadzieję, ze tu czuje się dobrze. Potrzebujemy teraz jakości i polotu w ofensywie i mam nadzieję, ze pokażemy to w meczu z Pogonią.

Na koniec szkoleniowiec Śląska w kilku zdaniach opowiedział o młodym napastniku Adrianie Łyszczarzu. - Adrian trenuje z nami. Chciałem zobaczyć chłopaka w treningu i widać, ze ma spory potencjał. Jeśli będzie się wyróżniał, zgłosimy Adriana do Ekstraklasy. Śląsk może być z niego zadowolony - zakończył Rumak.

Mecz Pogoń - Śląsk w poniedziałek o godz. 18.

Zdjęcie Adidas Piłka nożna Legia Warszawa AH9621 Zdjęcie Legia Warszawa plecak piórnik worek zestaw szkolny 6787 Zdjęcie B&S Legia Warszawa, plecak szkolny, szary
Adidas Piłka nożna Legia Wa... Legia Warszawa plecak piórn... B&S Legia Warszawa, ple...
Sprawdź ceny » Sprawdź ceny » Sprawdź ceny »
źródło: Okazje.info