Star Starachowice - Widzew Łódź. Ostatnie przetarcie przed ligą

Sobotni sparing ze Starem Starachowice będzie dla Widzewa ostatnim sprawdzianem przed zbliżającym się sezonem III ligi.
Na pierwszym treningu po letniej przerwie piłkarze spotkali się 7 lipca w Kalonce. Na przygotowania do nowego sezonu III ligi Widzew miał zaledwie miesiąc. - Nie mamy dużo czasu, ale nawet jakby było go jeszcze mniej, musimy dać sobie radę. Wiemy, w jakim klubie pracujemy - mówił po pierwszych zajęciach Marcin Płuska, trener łódzkiego zespołu.

Przez ten okres przez łódzką drużynę przewinęło się kilkunastu testowanych zawodników, dlatego nie było mowy o zgrywaniu zespołu. Piłkarze ciężko pracowali nad siłą, wytrzymałością, a najtrudniejszy okres przypadł na zgrupowanie w Wolborzu, na którym łodzianie przebywają od 21 lipca. - Zaplanowaliśmy tydzień bardzo ciężkich treningów, a z obciążeń będziemy schodzić dopiero w środę - mówił Marcin Płuska, szkoleniowiec Widzewa.

Łodzianie rozegrali w Wolborzu trzy sparingi. Pokonali Lech II Poznań (2:0), miejscowego Szczerbca (9:0) oraz Elanę Toruń (3:2). U piłkarzy Widzewa widać było zmęczenie obozem. Brakowało im szybkości i dynamiki. Od środy łodzianie odbywali już lżejsze zajęcia, by łapać świeżość. Co ciekawe, sztab szkoleniowy zorganizował piłkarzom nawet wypad na paintballa. Wszystko po to, by oczyścić głowy po ciężkim okresie treningów.

W sobotę łodzian czeka ostatni sparing przed ligą. Widzew zmierzy się ze Starem Starachowice, który gra w lidze okręgowej, a mecz odbędzie się z okazji 90-lecia klubu z Świętokrzyskiego. Łodzianie pojadą na sparing prosto z Wolborza, ale nie w pełnym składzie. Decyzję o kadrze na sparing Płuska podejmie przed samym wyjazdem. Wiadomo, że do zespołu nie dołączy już żaden nowy zawodnik. Widzew zamknął już kadrę na nowy sezon.

Po powrocie ze Starachowic Widzew będzie miał zaledwie tydzień, by złapać formę na trzecioligowy sezon. To niedużo czasu, więc trudno spodziewać się, by w pierwszych meczach łodzianie prezentowali swój najlepszy futbol. Widzewiakom brakuje jeszcze solidnego przetarcia przed sezonem, by sprawdzić się na tle silnej drużyny. Takim spotkaniem miał być sparing z Ursusem Warszawa, który pierwotnie zaplanowany był na 6 sierpnia. Łódzki Związek Piłki Nożnej ogłosił jednak terminarz rozgrywek i okazało się, że liga wystartuje tydzień wcześniej, niż planowano. Ze spotkania więc zrezygnowano. - Nie chcemy grać dobrze przez kilka pierwszych meczów, ale przez całą rundę jesienną. Dlatego ciężko pracujemy, choć może efektów na razie nie widać - mówi Płuska.

Wszystkich nowych piłkarzy kibice będą mogli poznać na specjalnej prezentacji drużyny, którą zaplanowano na 5 sierpnia. Podobnie, jak przed rundą wiosenną IV ligi, impreza odbędzie się w parku Baden-Powella. Oprócz prezentacji piłkarzy, zaplanowano koncert widzewskich raperów. To także okazja do rozmów i zrobienia sobie pamiątkowych zdjęć z piłkarzami. Prezentacja rozpocznie się o godz. 19.10, nawiązującej do roku powstania łódzkiego klubu. Wstęp wolny.

Sobotni mecz w Starachowicach rozpocznie się o godz. 15.

Zdjęcie NETMODA NOWY SPORTOWY DRES BAWEŁNIANY KAPTUR GUZIKI Zdjęcie NETMODA NOWY SPORTOWY DRES D12132 Zdjęcie NETMODA NOWY SPORTOWY DRES D12132
NETMODA NOWY SPORTOWY DRES ... NETMODA NOWY SPORTOWY DRES ... NETMODA NOWY SPORTOWY DRES ...
Sprawdź ceny » Sprawdź ceny » Sprawdź ceny »
źródło: Okazje.info