Jeszcze jeden piłkarz w kadrze Warty Poznań. Nie grał w piłkę przez dziewięć miesięcy

Obrońca Wojciech Onsorge został zgłoszony przez Wartę Poznań do rozgrywek II ligi. 22-letni zawodnik po raz ostatni zagrał w oficjalnym meczu na koniec października ubiegłego roku, a ostatnio leczył kontuzję kolana.
W ostatnim tygodniu przed startem sezonu w II lidze beniaminek z Poznania zgłosił do gry dwóch nowych piłkarzy: pomocnika Michała Cywińskiego z Zawiszy Bydgoszcz oraz obrońcę Tomasza Dejewskiego z szerokiej kadry Lecha Poznań. Ponadto w drużynie Tomasza Bekasa znaleźli się też dwaj nastolatkowie: Patryk Pawłowski z zespołu juniorów "Zielonych", a także bramkarz Jan Wojnowski, który wiosnę spędził na wypożyczeniu w Lubońskim KS.

Poznański klub zatwierdził do gry w lidze także Wojciecha Onsorge. Do końca rundy jesiennej minionego sezonu był on podstawowym graczem Warty, zdobył nawet trzy bramki w pierwszej części rozgrywek III ligi, ale na początku tego roku doznał poważnej kontuzji - zerwał więzadła w kolanie. Musiał przejść operację, po której stracił resztę sezonu.

Już wkrótce 22-letni obrońca lub środkowy pomocnik ma wznowić treningi z pełnym obciążeniem.

Warta Poznań rozpocznie nowy sezon już w sobotę, a pierwszym rywalem beniaminka będzie Kotwica Kołobrzeg. Spotkanie zaplanowano na godz. 17 na stadionie przy Drodze Dębińskiej.