Widzew Łódź - Elana Toruń 3:2. Złapać formę na ligę

Piłkarze Widzewa pokonali trzecioligową Elanę Toruń w przedostatnim sparingu przed rozpoczęciem rozgrywek III ligi. Teraz mają dziesięć dni, by złapać formę
Dla piłkarzy Widzewa środowy mecz z Elaną był ostatnim sparingiem podczas obozu przygotowawczego w Wolborzu. Trener Marcin Płuska nie ukrywał, że piłkarze nie będą w najlepszej formie fizycznej, bowiem przez ostatnie dni odbywali ciężkie treningi i to dwa razy dziennie. - Dopiero po środowym spotkaniu będziemy schodzić z obciążeń - mówił szkoleniowiec.

Zmęczenie piłkarzy Widzewa było widać szczególnie w pierwszym kwadransie spotkania. To Elana przejęła inicjatywę na boisku i prezentowała się dużo lepiej. Ale to Widzew otworzył wynik spotkania. W 20. minucie na listę strzelców wpisał się Piotr Burski, po którym szczególnie było widać ciężkie przygotowania. Chwilę później wynik spotkania podwyższył Daniel Mąka, który wyrasta na lidera zespołu. Skrzydłowy strzelił także trzeciego gola, po karnym wywalczonym przez Mariusza Zawodzińskiego. Jeszcze przed przerwą Elana strzeliła kontaktowego gola, a nie popisał się stoper Michał Czaplarski. Warto dodać, że Mąka błysnął także w defensywie, bowiem wybił piłkę z linii bramkowej po strzale jednego z zawodników Elany.

Na drugą połowę Widzew wyszedł w nieco innym zestawieniu personalnym, a w trakcie meczu Płuska przeprowadzał zmiany. Torunianie już na początku strzelili kontaktowego gola i zaczęli przeważać na boisku. Widzew grał chaotycznie, brakowało pomysłu, ale też świeżości. Nieźle z lewej strony prezentował się nowy w zespole Mateusz Michalski, ale zmarnował dwie dobre sytuacje. Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem widzewiaków, ale tradycyjnie nie wynik był najważniejszy. - Spodziewaliśmy się, że po kilkudziesięciu minutach piłkarzom będzie grało się coraz ciężej - nie ukrywa Płuska. - Wykazali się jednak olbrzymim charakterem i mało braku sił walczyli jak potrafili. Trzeba mieć też na uwadze, że drużyna z Torunia w drugiej połowie wymieniła całą jedenastkę. Mamy dziesięć dni na łapanie świeżości, a nie przygotowujemy jej na kilka pierwszych kolejek, ale na całą rundę.

Ostatni sparing przed ligą łodzianie rozegrają w sobotę ze Starem Starachowice, na który pojadą po zakończeniu zgrupowania w Wolborzu. - Tam pojedzie już mniejsza grupa zawodników - kończy Płuska.

Widzew - Elana Toruń 3:2 (3:1)

Gole dla Widzewa: Burski (20.), Mąka (23., 41.)

Widzew (I połowa): Choroś - Tlaga, Czaplarski, Jędrzejczyk, Gromek - Mąka, Rodak, Szewczyk, Budka - Zawodziński - Burski

Widzew (II połowa): Wlazłowski - Tlaga (70. Bartos), Zieleniecki, Jędrzejczyk, Gromek (60. Pabjańczyk) - Mąka (70. Strus), Rodak (70. Wielgus), Okachi, Michalski - Sabiłło - Burski (60. Brochocki)