Kriwiec błyszczał w debiucie. Ale Wisła Płock zawiodła w Pucharze Polski

Piłkarze nożni Wisły Płock prowadzili w Mielcu ze Stalą 2:0, ale nieoczekiwanie przegrali 3:4 i błyskawicznie zakończyli występy w Pucharze Polski.
Wisła pojechała do Mielca w 16-osobowym składzie, bez siedmiu podstawowych graczy: Seweryna Kiełpina, Przemysława Szymińskiego, Maksymiliana Rogalskiego, Dominika Furmana, Patryka Stępińskiego, Dimitara Ilieva i Arkadiusza Recy. Chodziło o to, by odpoczęli oni przed sobotnim, ligowym pojedynkiem z Legią Warszawa. Ale wszyscy liczyli, że i tak nafciarze poradzą sobie z beniaminkiem pierwszej ligi.

Płocczanie rozpoczęli koncertowo. Po dwóch świetnych dograniach debiutującego w Wiśle Siergieja Kriwca piłkę do siatki bez problemów skierowali Emil Drozdowicz i Damian Piotrowski. Po 12. minutach było 2:0, cieszyła się grupka kibiców z Płocka, ale po kolejnym kwadransie zrobiło się 2:2!

Podrażniona Wisła mogła strzelić gola lub dwa jeszcze w pierwszej połowie, aktywny był kolejny debiutant - Gruzin Giorgi Merebashvili, ale bramkarz Stali wyszedł z kilku opresji.

W drugiej części gry niestety nieoczekiwanie to goście byli znacznie słabsi, popełniali mnóstwo błędów. Już po 10 minutach powody do radości miała kilkutysięczna publiczność. Sebastian Łętocha strzałem głową dał gospodarzom sensacyjne prowadzenie 3:2. Dziewięć minut przed końcem z wolnego wyrównał prezentujący się bardzo dobrze Kriwiec.

Wydawało się, że drużyna z ekstraklasy pójdzie za ciosem, tymczasem w doliczonym czasie gry to gospodarze zdobyli czwartą, zwycięską bramkę i cieszyli się z awansu.

W 1/16 pucharu Stal zagra z Chojniczanką, a zwycięzca tego mecz - z lepszym z potyczki Zagłębie Sosnowiec - Wisła Kraków.

Stal Mielec - Wisła Płock 4:3 (2:2)

Bramki: Stal - Szymon Sobczak dwie (17., 90.), Krystian Getinger (27.-k), Sebastian Łętocha (54.); Wisła - Emil Drozdowicz (6.), Damian Piotrowski (11.), Siergiej Kriwiec (81.)

Stal: Tomasz Libera - Robert Sulewski, Sebastian Zalepa, Michał Bierzało, Krystian Getinger, Szymon Sobczak (Ż), Przemysław Lech (Ż, 53. Piotr Marciniec), Jakub Żubrowski, Sebastian Szczepański (71. Kamil Radulj), Mateusz Cholewiak (46. Tomasz Prejs), Sebastian Łętocha

Wisła: Bartosz Kaniecki - Bartłomiej Sielewski, Kamil Sylwestrzak, Tomislav Bozić, Siergiej Kriwiec, Piotr Mroziński, Giorgi Merebashvili, Piotr Wlazło, Damian Piotrowski (46. Jakub Łukowski), Dominik Kun, Emil Drozdowicz (69. Mikołaj Lebedyński).

Zdjęcie Adidas Piłka nożna 11Glider Zdjęcie Adidas Niemcy piłka CADI186 Zdjęcie Adidas Niemcy piłka CGER19
Adidas Piłka nożna 11Glider Adidas Niemcy piłka CADI186 Adidas Niemcy piłka CGER19
Sprawdź ceny » Sprawdź ceny » Sprawdź ceny »
źródło: Okazje.info