Horror w Pucharze Polski. Stal Mielec lepsza od Wis造 P這ck. Po golu w ostatniej minucie meczu

Gol w czwartej minucie doliczonego czasu gry zapewni Stali Mielec awans do 1/16 fina逝 Pucharu Polski. Po emocjonuj帷ym spotkaniu stalowcy pokonali ekstraklasow Wis喚 P這ck 4:3.

Chcesz wiedzie wszystko o pi販e no積ej na Podkarpaciu? Wejd na RZESZOW.SPORT.PL

Zesp馧 Stali Mielec nie by faworytem pucharowego spotkania z Wis陰 P這ck. Mimo to beniaminek I ligi nie zamierza odda 豉two tego meczu, co zreszt podkre郵a przed 鈔odowym starciem trener Stal, Janusz Bia貫k. - Jeste鄉y gotowi. Patrz帷 na podej軼ie zawodnik闚, na sparingi, mo積a na wszystkich liczy. Lepszego przetarcia przed inauguracj sezonu w pierwszej lidze by nie mo瞠 - przyzna do鈍iadczony szkoleniowiec, kt鏎y w meczu z beniaminkiem Lotto Ekstraklasy nie eksperymentowa. Do gry desygnowa najsilniejszy sk豉d m.in. z pozyskanym w lecie Sebastianem Szczepa雟kim i ponownie wypo篡czonym z... Wis造 P這ck Przemys豉wem Lechem. - Przed nami nowe do鈍iadczenia. Chcemy wyzwa, 瘸dnego si nie boimy - przyzna Lech, dodaj帷, 瞠 do meczu z Wis陰 podchodzi, jak do ka盥ego innego spotkania.

Spotkanie ze Stal Mielec powa積ie potraktowali te go軼ie. W obronie zagra m.in. Kamil Sylwestrzak, a w pomocy Siergiej Krivets, by造 pomocnik Lecha, kt鏎y przed sezonem zasili p這ck dru篡n.

Bia這rusin b造sn掖 ju w pierwszym kwadransie. Krivets w odst瘼ie zaledwie pi璚iu minut popisa si dwoma asystami, kt鏎e otworzy造 drog do mieleckiej bramki. Najpierw podanie pomocnika wykorzysta Emil Drozdowicz, a za chwil celnym strza貫m po dograniu Bia這rusina popisa si Damian Piotrowski.

Stal otrzyma豉 dwa ciosy, ale szybko podnios豉 si z kolan. Chwil po stracie drugiego gola kontaktowe trafienie zanotowa Szymon Sobczak. Pomocnik wykorzysta idealne, prostopad貫 podanie od Szczepa雟kiego i nie zmarnowa sytuacji sam na sam z Bartoszem Kanieckim.

Strzelana bramka wyra幡ie o篡wi豉 gospodarzy. Podopieczni trenera Bia趾a wyszli wy瞠j. Pressing sprawi, 瞠 go軼ie zacz瘭i mie wyra幡e problemy z wyprowadzeniem pi趾i. Taka gra szybko da豉 efekty w postaci drugiego gola. W 26. minucie w polu karnym Kaniecki sfaulowa Sebastiana 皻och. S璠zia Tomasz Musia nie mia w徠pliwo軼i i wskaza na jedenasty metr. Rzut karny pewnie wykorzysta Krystian Getinger i mecz w Mielcu zaczyna si od nowa.

To nie by jednak koniec emocji w 鈔odowy wiecz鏎. Po zmianie stron Stal szybko, bo ju jedena軼ie minut po wznowieniu gry, zdoby豉 trzeci bramk. Jej autorem zosta 皻ocha. Napastnik gospodarzy popisa si celn g堯wk po do鈔odkowaniu Roberta Sulewskiego i faworyzowani go軼ie musieli goni wynik.

Wis豉 przewa瘸豉, ale z jej przewagi nic nie wynika這. Przyjezdni blisko wyr闚nania byli w 68. minucie, lecz w ostatniej chwili pi趾 z linii bramkowej wybi Sulewski. Go軼ie dopi瘭i swego dopiero osiem minut przed ko鎍em. Do dw鏂h asyst gola do這篡 najlepszy tego wieczoru Krivets. Bia這rusin idealnie przymierzy z rzutu wolnego i zn闚 mieli鄉y remis.

Ostatnie s這wo nale瘸這 jednak do Stali. A dok豉dnie do Sobczaka, kt鏎y tego dnia po raz drugi pokona Kanieckiego. Chwil p騧niej s璠zia Musia zako鎍zy to spotkanie. Stal po wygranej z Wis陰 awansowa豉 do 1/16 fina逝 Pucharu Polski. Tam zmierzy si z pierwszoligow Chojniczank Chojnice. Mecz zaplanowano na 10 sierpnia w Chojnicach.

STAL MIELEC4 (2)
WISx PΜCK3 (2)
Bramki: Szobczak (18., 90 + 4), Getinger (27.), 皻ocha (56.) - Drozdowicz (7.), Piotrowski (12.), Krivets (82.)

Stal Mielec: Libera - Sulewski, Bierza這, Zalepa, Getinger - Sobczak , Lech (54. Marciniec), 真browski, Szczepa雟ki (71. Radulj), Cholewiak (46. Prejs) - 皻ocha

Wis豉 P這ck: Kaniecki - Mrozi雟ki, Bozi, Sielewski, Sylwestrzak - Wlaz這, Krivets, Piotrowski (46. ㄆkowski), Merebashvili, Kun - Drozdowicz (69. Lebedy雟ki).