Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn wrócili do zajęć

Zawodnicy od środy do piątku biorą udział w badaniach wydolnościowych. Pierwszy trening w hali Urania zaplanowano na 2 sierpnia.
Zawodnicy Indykpolu AZS Olsztyn po wakacjach wrócili do zajęć. W środę w Olsztyńskiej Szkole Wyższej rozpoczęły się badania, które sprawdzą, w jakiej są dyspozycji po wakacjach.Przy okazji otrzymali stroje, w których występować będą w najbliższym sezonie.

Kadrowa rewolucja akademików

Przed tym sezonem doszło do wielu zmian personalnych w AZS. Z obecnej kadry zostali tylko Paweł Woicki, Miłosz Zniszczoł i Jakub Zabłocki. Z kolei Wojciech Włodarczyk i Michał Żurek po latach gry w innych klubach wrócili do akademików. - Ostatnie lata dla AZS-u nie były najlepsze - mówi przyjmujący Wojciech Włodarczyk. - Nie chcę typować, które miejsce w tabeli zajmiemy, jednak stać nas na osiąganie lepszych wyników niż w kilku poprzednich sezonach [w ostatnim sezonie AZS zajął 10. miejsce]. Musimy zapomnieć o wszystkich niepowodzeniach, które spotkały klub w minionych latach.

I dodaje: - Sporo się zmieniło od czasu, kiedy w latach 2010-2011 grałem w Olsztynie. Odpowiadałem wtedy za rozgrywanie. Dziś jestem przyjmującym i w takiej roli chcę się pokazywać z jak najlepszej strony.

Reprezentanci dołączą później

W badaniach nie uczestniczyło kilku siatkarzy. Ezequiel Palacios przygotowuje się z reprezentacją Argentyny do startu w igrzyskach olimpijskich. Do kolegów z klubu dołączy najwcześniej pod koniec sierpnia. Z kolei Jan Hadrava wraz z reprezentacją Czech szykuje się na wrześniowy turniej kwalifikacyjny do przyszłorocznych mistrzostw Europy, które odbędą się zresztą w Polsce. Jakub Kochanowski w dniach 22-24 lipca reprezentował kadrę juniorów w Memoriale Jurija Czeskonowa w Rosji. Młody środkowy poprosił o kilka dni wolnego i za kilka dni powinien być już do dyspozycji trenera akademików.

Pierwszy, typowo siatkarski trening odbędzie się 2 sierpnia w hali Urania. Zajęcia poprowadzi Andrea Gardini, które obecnie Włoch jest na urlopie.

Pod koniec sierpnia zawodnicy zakończą trudne treningi i zaczną rozgrywać mecze kontrolne. W planach są cztery potyczki z Lotosem Treflem Gdańsk (25-26 sierpnia w Iławie oraz 2-3 września w Starogardzie Gdańskim). Później na olsztyńskich siatkarzy czekają turnieje towarzyskie w Elblągu (10-11 września), Rypinie (16-17 września) i Przysusze (24-25 września). Pierwszy mecz nowego sezonu PlusLigi olsztynianie rozegrają 1 października, na wyjeździe z Jastrzębskim Węglem.

Kadra Indykpolu AZS Olsztyn na sezon 2016/2017:

rozgrywający: Paweł Woicki, Łukasz Makowski

atakujący: Hidde Boswinkel, Jan Hadrava

środkowi: Daniel Pliński, Miłosz Zniszczoł, Jakub Kochanowski

przyjmujący: Wojciech Włodarczyk, Ezequiel Palacios, Aleksander Śliwka, Adrian Buchowski

libero: Michał Żurek, Jakub Zabłocki

Zdjęcie Axer Sport Nakolanniki siatkarskie BASIC Zdjęcie Adidas Nakolanniki siatkarskie Z37553 Zdjęcie SPOKEY Ochraniacze na kolana Rodeo
Axer Sport Nakolanniki siat... Adidas Nakolanniki siatkars... SPOKEY Ochraniacze na kolan...
Sprawdź ceny » Sprawdź ceny » Porównaj ceny »
źródło: Okazje.info