Sport.pl

TRANSFERY. Karol Linetty z Lecha Poznań wyjeżdża na testy medyczne w Sampdorii Genua

Wszystko w kwestii transferu Karola Linettego z Lecha Poznań do Sampdorii Genua jest już ustalone i brakuje tylko podpisu pod umową. Reprezentant Polski jeszcze w tym tygodniu przejdzie testy medyczne we Włoszech, a do nowej drużyny dołączy na początku sierpnia.


Karol Linetty wrócił do treningów z Lechem Poznań po Euro 2016, ale nie zagrał dla Kolejorza ani jednego spotkania. Nie wystąpi też w piątkowym pojedynku przeciwko Jagiellonii Białystok. Bardzo możliwe, że wychowanek Sokoła Damasławek będzie już wtedy graczem Sampdorii Genua.

"Sampdorii zależy na jak najszybszym zamknięciu transakcji, więc zaprosili zawodnika na testy medyczne już w środę. Linetty leci z Poznania do Genui i na miejscu zostanie poddany badaniom. Można się zatem spodziewać, że jeśli nie będzie żadnych przeciwskazań medycznych, to w czwartek lub piątek stanie się oficjalnie piłkarzem siódmego zespołu poprzedniego sezonu Serie A" - czytamy w "Przeglądzie Sportowym".

O transferze pomocnika Lecha Poznań do Sampdorii Genua informują największe serwisy sportowe we Włoszech. Zdaniem tamtejszych dziennikarzy Karol Linetty będzie kosztował genueńczyków trzy miliony euro, ale według naszych informacji, jeśli wejdą w życie dodatkowe klauzule zapisane w umowie, to kwota transferu może wzrosnąć do ok. czterech milionów euro.

"La Repubblica" nazywa przyjście Karola Linettego jednym z najważniejszych transferów do drużyny trenera Marco Giampaolo tego lata. Klub z Genui miał zabiegać o Polaka od kilku miesięcy, podobnie jak inne włoskie kluby, m.in. Fiorentina i Lazio. Włosi twierdzą, że Sampdoria ściąga bardzo utalentowanego piłkarza ze sporym już doświadczeniem w seniorskiej piłce (21-latek rozegrał 93 mecze w ekstraklasie i dziesięć w reprezentacji Polski). Kwotę transferu uważają za dość niską i sądzą, że już za dwa lata będzie można sprzedać Karola Linettego nawet za dziesięć milionów euro.

Nowy zespół lechity jest obecnie na obozie przygotowawczym. Polak ma dołączyć do drużyny w poniedziałek lub we wtorek.

Piłkarzami Sampdorii Genua byli w ostatnim czasie m.in. Paweł Wszołek i Bartosz Salamon.

Zdjęcie ADIDAS PIŁKA EURO 2016 MINI AC5427 Zdjęcie Adidas Piłka nożna Ace Glider II AO3341 Zdjęcie Adidas Niemcy piłka CGER19
ADIDAS PIŁKA EURO 2016 MINI... Adidas Piłka nożna Ace Glid... Adidas Niemcy piłka CGER19
Porównaj ceny » Sprawdź ceny » Sprawdź ceny »
źródło: Okazje.info


Więcej o: