Warta Poznań wzięła piłkarza z Zawiszy Bydgoszcz. "Szukaliśmy zawodnika o takiej charakterystyce"

Na pięć dni przed startem nowego sezonu Warta Poznań pozyskała pierwszego nowego zawodnika. To 20-letni pomocnik Michał Cywiński.
Były młodzieżowy reprezentant Polski (w kadrach do lat 16 i 18) jeszcze w rundzie jesiennej poprzedniego sezonu był piłkarzem Zawiszy Bydgoszcz i zagrał dla niego w dwóch meczach I ligi. Drugą część rozgrywek spędził na wypożyczeniu do Wdy Świecie, z którą Warta Poznań rywalizowała w III lidze. - Michał to bardzo uzdolniony zawodnik. Miałem go na oku już od poprzedniego sezonu, kiedy to wystąpił w meczu przeciwko nam. Zagrał wtedy bardzo dobre zawody - mówi trener "Zielonych" Tomasz Bekas. - Szukaliśmy zawodnika o takiej charakterystyce jak Michał. Już podczas meczów sparingowych był wzmocnieniem dla mojego zespołu. W każdym z nich pokazał się z jak najlepszej strony. Gdy już się pozna z kolegami i pozna nasz styl gry, to może być tylko lepiej.

Wychowanek Gwiazdy Bydgoszcz trafił do Warty Poznań na zasadzie wolnego transferu, a to dlatego, że Zawisza, jako spółka akcyjna, nie otrzymał licencji na grę w żadnej z centralnych lig i de facto rozpadł się. Zespół przygotowuje się teraz do rywalizacji w B-klasie jako Stowarzyszenie Piłkarskie Zawisza Bydgoszcz.