Ze stypendiami na igrzyska. Prezydent nagrodził sportowców

51 stypendiów sportowych oraz 20 olimpijskich - prezydent Białegostoku nagrodził sportowców
BIALYSTOK.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUB NAS

Stypendia przyznano na drugie półrocze 2016 roku. 51 zawodników otrzymało stypendia sportowe. Ich wysokość wynosi od 200 zł do 600 zł miesięcznie. Z kolei 20 osobom przyznano stypendia olimpijskie. Jedenaście z tych osób wystartuje w rozpoczynających się na początku sierpnia Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro. Stypendia w wysokości 1400 zł otrzymali: Damian Czykier, Kamila Lićwinko, Wojciech Nowicki (wszyscy lekkoatletyka, Podlasie Białystok), Martyna Dąbrowska, Klaudia Konopko, Katarzyna Sokólska (lekkoatletyka, UKS 19 Bojary Białystok), Wang Zeng Yi (tenis stołowy, Dojlidy Białystok), Robert Mateusiak, Nadia Zięba, Adrian Dziółko (badminton, Hubal Białystok), Rafał Rosolski (kajakarstwo, Dojlidy Białystok). Pozostali stypendyści olimpijscy otrzymają od 600 do 700 zł miesięcznie.

- Chciałbym bardzo serdecznie pogratulować wszystkim którzy otrzymali stypendia - mówił podczas poniedziałkowej uroczystości Tadeusz Truskolaski, prezydent Białegostoku. - Szczególnie chciałbym pogratulować i z góry podziękować tym wszystkim, którzy jadą na olimpiadę. Dla naszego miasta jest to ogromny zaszczyt, że aż tylu zawodników będzie reprezentowało nasz kraj. Wszystkim sportowcom życzę spełnienia marzeń, żeby każdy na igrzyskach zanotował życiowy wynik. Jeżeli komuś uda się zdobyć medal olimpijski to będzie to ogromny zaszczyt dla nas wszystkich.

- Chciałabym podziękować w imieniu wszystkich sportowców tych obecnych na tej uroczystości, jak też nieobecnych, za otrzymane stypendia - mówił Damian Czykier, który był jedynym zawodnikiem przygotowującym się do startu w Rio, który wziął udział w spotkaniu. - Znam sytuację sportowców z innych miast i w wielu przypadkach wygląda ona nieciekawie. Dlatego bardzo jestem zadowolony, że tak duża pula została przeznaczona na nasze stypendia. Nie ma co się oszukiwać, bez takiej pomocy naszych sukcesów by nie było.

Łącznie na stypendia sportowe w dyscyplinach zespołowych i indywidualnych oraz na stypendia olimpijskie (na okres od lipca do końca grudnia 2016) miasto wyda 223 tys. 500 zł. Pełna lista stypendystów TUTAJ.