Podział Młodej Ligi. Siatkarze RCS -u Cerrad Czarnych znają już rywali

Tak samo, jak w poprzednich rozgrywkach siatkarska Młoda Liga w sezonie 2016/2017 została podzielona na dwie grupy. Wicemistrzowie kraju do lat 23, czyli gracze RCS -u Cerrad Czarnych Radom trafili do grupy B.
Zespoły Młodej Ligi rywalizować będą o awans do rundy play-off. Najlepsza ekipa nagrodzona zostanie tytułem Młodzieżowego Mistrza Polski Mężczyzn U-23. W fazie zasadniczej zespoły podzielone na dwie grupy, rozegrają dwie rundy systemem "każdy z każdym - mecz i rewanż". Rywalizacja obejmie dwie rundy.

Siatkarze RCS Cerrad Czarni znaleźli się w grupie B. Rywalami ekipy prowadzonej przez trenera Andrzeja Sitkowskiego będą: LOTOS Trefl Gdańsk, Indykpol AZS Olsztyn, Łuczniczka Bydgoszcz, AZS Politechnika Warszawska, AZS Częstochowa i PGE Skra Bełchatów. W grupie A rywalami broniącego tytułu mistrzowskiego Jastrzębskiego Węgla będą: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, BBTS ATH Bielsko-Biała, Asseco Resovia Rzeszów, MKS Będzin, Effector Kielce i Cuprum Lubin.

W fazie play-off znajdą się drużyny, które po zakończeniu rundy zasadniczej zajmą w swoich tabelach miejsca od 1 do 4. Zespoły które zakończą rywalizację w grupach A i B na miejscach 5-7 zostaną sklasyfikowane na miejscach 9-14. Tak jak ma to miejsce w przypadku PlusLigi rozgrywki Młodej Ligi również zainaugurowane zostaną w pierwszy weekend października.