Wielki sukces triathlonistki Kmicica Częstochowa. Ewa Bugdoł została mistrzynią Europy

Zawodniczka Kmicica Częstochowa Ewa Bugdoł została w niedzielę w Poznaniu mistrzynią Europy w triathlonie na dystansie długim. To kolejny tegoroczny sukces zawodniczki jeszcze do niedawna dzielącej pracę zawodową z treningami. Wśród mężczyzn, na "połówce dystansu" dziewiąty był Przemysław Szymanowski.
W weekend w Poznaniu rozegrane zostały Mistrzostwa Europy w triathlonie. Wśród kobiet startowała pochodząca z Rybnika, a od kilku lat reprezentująca Kmicica Częstochowa, Ewa Bugdoł.

- Ewa jest w tym sezonie znakomicie przygotowana - mówi prezes klubu Stanisław Sączek. - Wygrała już mistrzostwa Polski więc liczyliśmy na medal. Równocześnie zdawaliśmy sobie sprawę, że o złoto będzie bardzo ciężko, bo w zawodach startowała europejska czołówka.

Rywalizacja składała się z pływania na dystansie 3,8 kilometra, 180 kilometrów jazdy rowerem oraz 42,2 kilometra biegu.

- Po pływaniu w boksie szybciej poradziła sobie Dunka Anne Jensen - relacjonuje Sączek. - Ale na pierwszym okrążeniu Ewa odrobiła straty do rywalki.

W trakcie biegu Dunka sporo straciła spadając nawet na piąte miejsce w klasyfikacji. Polka natomiast stoczyła bój o pierwsze miejsce z Czeszką Simoną Krivankową, czując na plecach oddech zbliżającej się rywalki. Co prawda Czeszka osiągnęła lepszy czas od Bugdoł, ale nie była w stanie odrobić ponad piętnastu minut strat z roweru, po którym była dopiero piąta, i ostatecznie mistrzynią Europy została Ewa Bugdoł.

Co ciekawe Ewa Bugdoł profesjonalnie triathlonem zajmuje się od niedawna. Jeszcze jakiś czas temu dzieliła pracę w straży miejskiej z treningami.

Wyniki Mistrzostw Europy ETU Enea Challenge Poznań 2016 (kobiety, dystans długi):