Duża niespodzianka w Ostrowcu. KSZO wyrzuca pierwszoligowca z Pucharu Polski!

Mnóstwo emocji i ogromna dramaturgia w meczu pierwszej rundy Pucharu Polski pomiędzy trzecioligowym KSZO Ostrowiec a pierwszoligową Pogonią Siedlce. Górą - skazywana na gładką porażkę drużyna Tadeusza Krawca.
Goście, w składzie których nie zabrakło graczy z ekstraklasową przeszłością (Mateusz Żytko, Daniel Gołębiewski, Damian Świerblewski), byli zdecydowanym faworytem sobotniego pojedynku. I zgodnie z przewidywaniami, błyskawicznie objęli prowadzenie. Już w 10 minucie Stanisława Wierzgacza pokonał Grzegorz Tomasiewicz. Pogoń przeważała, kontrolowała przebieg spotkania, ale dwukrotnie to ostrowczanom zabrakło centymetrów do zdobycia wyrównującej bramki. Paweł Czajkowski (17.) i Dariusz Pietrasiak (83.) główkowali odpowiednio w słupek i poprzeczkę. Ostatecznie jednak dopięli swego. W 90 minucie "strzał życia" oddał, pozyskany do KSZO przed sezonem z Wólczanki Wólka Pełkińska, Mateusz Podstolak. 25-latek huknął z 30 metrów nie do obrony i zapewnił kibicom dodatkowe pół godziny emocji.

A ich nie zabrakło. Pomarańczowo-czarni musieli rozpocząć dogrywkę osłabieni. Trener Krawiec już w regulaminowym czasie gry wykorzystał bowiem limit zmian, a tuż przed ostatnim w tej części gry gwizdkiem arbitra, kontuzji doznał Kamil Dziadowicz. Po dwunastu minutach jednak siły się wyrównały. Za dwie żółte kartki boisko przedwcześnie musiał opuścić Żytko. W 110 minucie rywalizacji zwycięstwo i awans swojemu zespołowi do 1/16 finału Pucharu Polski zapewnił Łukasz Jamróz finalizując wzorowo rozegrany kontratak.

Swojego rywala w kolejnym etapie rozgrywek KSZO pozna w poniedziałek (losowanie o godzinie 13). Rozstawionych będzie m.in. 16 zespołów, które w minionym sezonie występowały w Ekstraklasie.

KSZO Ostrowiec Świętokrzyski - Pogoń Siedlce 2:1 po dogr. (1:1, 0:1)

Bramki: Podstolak (90.), Jamróz (112.) - Tomasiewicz (10.)

KSZO: Wierzgacz - Stachurski Ż (73. Mężyk), Podstolak, Pietrasiak, Łatkowski - Kapsa (68. Bełczowski), Mąka (62. Dziadowicz), Mikołajek, Czajkowski Ż , Nogaj Ż - Jamróz Ż

Pogoń: Frąckowiak - Wrzesiński, Jędrych, Żytko Ż CZ , Chyła Ż - Świerblewski (86. Gołębiewski), Krawczyk (70. Paczkowski), Dybiec, Tomasiewicz Ż , Bajdur - Demianiuk Ż

Sędziował: Mateusz Złotnicki (Lublin)