Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży oficjalnie otwarta. Efektowny pokaz fontann na Pergoli [ZDJĘCIA]

400 młodych zawodników rywalizujących w 15 różnych dyscyplinach sportowych - w piątek wieczorem we Wrocławiu oficjalnie otwarto XXII Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży w Sportach Letnich Dolny Śląsk 2016.
Oficjalne otwarcie odbyło się w piątek o godz. 20 na wrocławskiej Pergoli przy Hali Stulecia. Wzięło w niej udział 400 młodych zawodników z kilkunastu województw. Uczestników przywitali m.in. wiceprezydent Wrocławia Wojciech Adamski i wicemarszałek Jerzy Michalak. Ceremonię otwarcia uświetniły występy artystów, m.in. skrzypaczki Alexy i grupy akrobatycznej Handvoltige.

Imprezę na Pergoli zakończyły dwa wyjątkowe pokazy. Najpierw odbył się specjalne widowisko ogni, a później pokaz fontanny multimedialnej o tematyce The World Games 2017.

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży to igrzyska zrzeszające miłośników 15 dyscyplin sportowych, m.in. boksu, hokeja, jeździectwa, kajakarstwa, kolarstwa, lekkiej atletyki, podnoszenia ciężarów, rugby, siatkówki czy piłki nożnej.

Co ciekawe, w tegorocznej edycji po raz pierwszy do programu włączono również osiem sportów nieolimpijskich, które pojawią się także podczas przyszłorocznych The World Games.