Lech Poznań. Co za pech Dawida Kownackiego! Młody napastnik znów kontuzjowany...

Kolejna przerwa w treningach czeka Dawida Kownackiego. 19-letni napastnik Lecha Poznań doznał na treningu urazu kręgosłupa.
Dawid Kownacki na wtorkowym treningu Lecha Poznań zderzył się z jednym z bramkarzy Kolejorza i doznał urazu okolicy lędźwiowo-krzyżowej. - W związku z silnymi dolegliwościami bólowymi został wyłączony na pewien czas z treningu - informuje szef sztabu medycznego Lecha Poznań dr Krzysztof Pawlaczyk. Nie wiadomo, jak długo dokładnie potrwa przerwa młodego snajpera w treningach, ale uraz jest bolesny i na najbliższe mecze Kownacki na pewno nie będzie brany pod uwagę przy ustalaniu składu.

19-latek miał już problemy z kręgosłupem w poprzednim sezonie, gdy w meczu reprezentacji Polski do lat 19 z Holandią zderzył się z przeciwnikiem i niefortunnie upadł na plecy. W efekcie stracił finisz rozgrywek ekstraklasy. Wcześniej zmagał się też z urazami stawu skokowego oraz kolana. Nowy sezon znów rozpoczął się dla Kownackiego niezwykle pechowo, zwłaszcza, że już z powodu drobnego urazu opuścił on mecz o Superpuchar Polski z Legią w Warszawie.

Kontuzja Dawida Kownackiego oznacza, że w kadrze Kolejorza pozostaje tylko dwóch zdrowych napastników: Nicki Bille i Marcin Robak. Ciekawe, co w tej sytuacji zrobi Lech, który zapowiedział, że nowego napastnika pozyska tylko w sytuacji, gdy któryś z obecnych w kadrze snajperów dozna urazu bądź odejdzie z klubu. Kownacki miał też - podobnie jak większość graczy Kolejorza po ostatnim sezonie - wolną rękę w poszukiwaniu nowego pracodawcy. Mówiło się w jego kontekście również o wypożyczeniu (zainteresowana była Wisła Płock). W tej sytuacji wątpliwe jednak by zmienił klub.

Zdjęcie LANKI UMBRO TURBINA 80410U-D6J Zdjęcie LANKI UMBRO TURBINA 80412U-B7Z Zdjęcie LANKI UMBRO TURBINA 80625U-440
LANKI UMBRO TURBINA 80410U-D6J LANKI UMBRO TURBINA 80412U-B7Z LANKI UMBRO TURBINA 80625U-440
Sprawdź ceny » Sprawdź ceny » Sprawdź ceny »
źródło: Okazje.info