Przełajowa Ósemka w Blachowni już po raz piętnasty. Wystartuj i ty!

W ostatnią niedzielę sierpnia rozegrana zostanie 15. edycja Przełajowej Ósemki, biegu poświęconego pamięci Zdzisława Nowaka. - Już teraz zapraszamy na nasz jubileusz i jednocześnie zachęcamy do wpisywania się na listę startową - mówi dyrektor biegu Jacek Chudy.
Bieg odbędzie się 28 sierpnia (początek o godz. 12.00), a start i meta zlokalizowane będą na stadionie OSiR przy ul. Sportowej 1. Tradycyjnie w imprezie wezmą również udział osoby uprawiające nordic walking.

- Do biegu mamy ponad miesiąc, ale zachęcamy, aby w ostatnią niedzielę sierpnia zarezerwować sobie czas na aktywny wypoczynek. Warto, bo w Blachowni jest wyjątkowy klimat do biegania. Ci, którzy u nas już startowali wiedzą o czym mówię. Zapraszamy stałych bywalców i tych, którzy spróbują zmierzyć się z trasą po raz pierwszy - mówi Jacek Chudy.

Trasa biegu prowadzić będzie leśnymi ścieżkami i ulicami Blachowni. Limit startujących to 500 osób dla Przełajowej Ósemki oraz 200 zawodników startujących w nordic walking. Startować mogą osoby, które ukończyły 16 lat oraz dokonały opłaty startowej. W przypadku osób poniżej 16 roku życia, zgodę na start muszą wyrazić rodzice lub opiekunowie prawni. Zgłoszenia przyjmowane będą poprzez formularz zgłoszeniowy na stronie internetowej: www.maratonypolskie.pl; www.kkta.pl ; www.blachownia.pl osirblachownia.pl do dnia 26 sierpnia 2016 roku lub do chwili wyczerpania limitu miejsc oraz w dniu zawodów.

Imprezie patronuje Gazeta Wyborcza w Częstochowie.