Unia Skierniewice - Widzew Łódź 0:2. Czekając na obóz

Piłkarze Widzewa wygrali w drugim letnim sparingu. Teraz czeka ich wyjazd na obóz przygotowawczy do Wolborza
Drugi letni sparing miał pokazać trenerowi Marcinowi Płusce, którzy z testowanych zawodników będą nadawali się do zespołu w zbliżającym się sezonie III ligi. W sobotę do Skierniewic na mecz z Unią nie przyjechali nowi zawodnicy, dlatego szansę zaprezentowania się mieli piłkarze, którzy od pewnego czasu trenują z zespołem Widzewa. Mowa o Patryku Nourim, Konradzie Cichowskim, Piotrze Burskim i Pawle Saganie.

Mimo że to dopiero pierwsza faza przygotowań do nowego sezonu, Widzew prezentował się lepiej od Unii, czyli beniaminka IV ligi. Gola strzelił już w pierwszej tercji, bowiem mecz był rozgrywany na dystansie 3x35 minut. Autorem bramki był Patryk Strus, który wykorzystał świetnie podanie z rożnego i otworzył wynik pewnym uderzeniem głową. Drugiego gola dla Widzewa zdobył Mateusz Michalski, czyli nowy zawodnik w zespole. Bramka padła po ciekawej, zespołowej akcji, a asystę zaliczył testowany Burski. Widzew wygrał 2:0 i było to pierwsze letnie zwycięstwo łódzkiego zespołu w okresie przygotowawczym. - Mamy kolejne materiały do analiz - mówi Płuska. - Ciężko pracujemy, ale wszystko po to, by się zgrać. Mamy w zespole dużo nowych zawodników, więc potrzeba czasu, żeby go scalić.

Nie oznacza to jednak, że Unia nie miała swoich szans. Dobrze między słupkami bramki Widzewa spisywali się jednak bramkarze Mateusz Wlazłowski i Michał Choroś. - Obaj zagrali na zero z tyłu, z czego się cieszę. Zanotowali kilka ważnych interwencji i zaprezentowali się na plus - mówi Płuska.

Jak już informowaliśmy, w Widzewie nie zagra Sagan, z którego szkoleniowiec Widzewa oficjalnie już zrezygnował. Pozostali piłkarze wciąż zostaną do dyspozycji Płuski. W środę widzewiacy wyjadą do Wolborza, gdzie odbędą dziesięciodniowy obóz. Płuska zabierze na zgrupowanie wszystkich obecnych piłkarzy, a szykuje także miejsce dla dwóch testowanych graczy. Podczas obozu łodzianie rozegrają cztery sparingi. W sobotę zmierzą się dwukrotnie: z Lechem II Poznań (godz. 14) oraz Szczerbcem Wolbórz (godz. 17). Następnie w środę formę łodzian sprawdzi Elana Toruń (godz. 16), a po zakończeniu obozu łodzianie pojadą do Starachowic na sparing z tamtejszym Starem. Do środy widzewiacy będą odbywali treningi w Kalonce oraz w parku 3 maja.

Unia Skierniewice - Widzew 0:2 (0:1, 0:1, 0:0)

Gole: Strus (15.), Michalski (41.)

Widzew: Wlazłowski - Kozłowski, Czaplarski, Jędrzejczyk, Gromek - Budka, Rodak, Wielgus, Strus - Zawodziński - Cichowski

II tercja: Choroś - Tlaga, Zieleniecki, Jędrzejczyk, Pabjańczyk - Budka (50. Mąka) Rodak, Szewczyk, Michalski - Możdżonek - Burski

III tercja: Choroś - Bartos, Czaplarski, Zielenicki, Woźniak - Tlaga, Szewczyk, Mąka, Bartosiewicz - Nouri - Sagan