Final Six Ligi Światowej. Znakomity Ivović. Świetny mecz przyjmującego Asseco Resovii

Czterech siatkarzy wicemistrza Polski Asseco Resovii wystąpiło w czwartkowych meczach Final Six Ligi Światowej, które odbywają się w Krakowie. Liderem swojej reprezentacji był Serb Marko Ivović.

Chcesz wiedzieć wszystko o Asseco Resovii? Wejdź na RZESZOW.SPORT.PL

Serbowie niestety grali z Polakami, z którymi wygrali 3:1 i zapewnili sobie awans do półfinałów. Teraz los Polaków leży właśnie w ich rękach. Jeśli dziś Serbia ogra Francję, to biało-czerwoni zagrają także w sobotnim półfinale. Wygrana Francji da im awans do najlepszej czwórki.

Ivović był najlepszym graczem czwartkowego spotkania, zdobył 18 punktów. W ataku miał aż 62-procentową skuteczność, do tego dołożył blok i aż cztery asy! Po drugiej stronie siatki od trzeciego seta pojawił się rozgrywający Fabian Drzyzga, który grał już do końca, zdobywając jeden punkt po kiwce. Piotr Nowakowski wszedł tylko na chwilę w drugiej partii, a Marcin Możdżonek i Damian Wojtaszek w ogóle nie pojawili się na boisku.

W drugim czwartkowym meczu, w którym Włosi ograli Amerykanów 3:1 zagrał przyjmujący Asseco Resovii Thomas Jaeschke. Reprezentant USA pojawił się na boisku w trzecim secie i został do końca meczu, zdobywając 9 punktów. W ataku miał 61-procentową skuteczność, dołożył też punkt z zagrywki.

Amerykanie zagrają dziś o awans do półfinałów z Brazylią (godz. 20.30). Mecz Serbów i Francuzów rozpocznie się o godz. 17.30.