Dariusz Smagorowicz zrezygnował z funkcji prezesa Ruchu Chorzów

Dariusz Smagorowicz, który kierował Ruchem Chorzów od 2012 roku nie chce być dłużej prezesem klubu z Cichej.
Ekskluzywne materiały i ciekawostki o Ruchu Chorzów na Facebooku >>

Dymisja Smagorowicza nie jest zaskoczeniem. Mówiło się o niej już na finiszu minionego sezonu, gdy targany problemami finansowymi Ruch zwrócił się do miasta o 12 milionów złotych pożyczki.

Andrzej Kotala, prezydent Chorzowa z oporami, ale zaakceptował pożyczkę. Wytykał jednak Smagorowiczowi złe zarządzanie klubem i nawoływał go do dymisji.

Smagorowicz kierował klubem od 16 lutego 2012 roku, gdy zastąpił na stanowisku Katarzynę Sobstyl. Za jego rządów niebiescy wywalczyli srebrny i brązowy medal mistrzostw Polski.

Klub był jednak cały czas targany poważnymi problemami finansowymi. Smagorowicz uważa, że jedyną szansą niebieskich na lepsze życie jest przeprowadzka na Stadion Śląski i mimo jego dymisji Ruch nadal będzie realizował ten plan.

Smagorowicz pozostaje większościowym akcjonariuszem klubu. Z informacji jakie można znaleźć na stronie Ruchu wynika jednak, że były prezes nie ma już akcji wystawionych na swoje nazwisko, a na firmy, które kontroluje.

Kto zostanie nowym prezesem? Decyzja powinna zapaść na przełomie lipca i sierpnia. Kandydatem numer jeden jest Janusz Paterman - śląski biznesmen i sympatyk Ruchu, który był do tej roli przymierzany już kilkukrotnie. Z naszych informacji wynika, że do zarządu klubu ma też wrócić były wiceprezes Miłosz Stawecki, który kilka lat temu również był kandydatem na prezesa niebieskich.

Prezes Smagorowicz nie chce komentować powodów swojej dymisji...