Sport.pl

Trzech siatkarzy Asseco Resovii grało przeciwko sobie w Krakowie

W pierwszym dniu turnieju Final Six Ligi Światowej w Krakowie Polacy pokonali Francję 3:2, choć przegrywali już 0:2. W spotkaniu tym zagrało trzech siatkarzy Asseco Resovii.

Chcesz wiedzieć wszystko o Asseco Resovii? Wejdź na RZESZOW.SPORT.PLW składzie obu drużyn resoviaków było aż pięciu, ale Damian Wojtaszek i Marcin Możdżonek nie pojawili się na boisku. Obaj też nie znajdą się w kadrze na igrzyska olimpijskie w Rio. Oficjalny skład nie został jeszcze podany, ale wszystko wskazuje na to, że właśnie na dwójka z czternastki, która gra w Krakowie, zostanie w Polsce.

W pierwszym składzie Polaków pojawił się natomiast Piotr Nowakowski, który wygrał właśnie z Możdżonkiem walkę o skład na Rio. Nowakowski zaczął nieźle, zaliczył dwa bloki, ale później było tylko gorzej. Nie skończył żadnego z pięciu ataków i spotkanie zakończył z tymi dwoma blokami na koncie. Od trzeciego seta został zmieniony przez Mateusza Bieńka.

W kadrze na krakowski turniej znalazł się też rozgrywający Fabian Drzyzga, który do tej pory leczył uraz. Drzyzga, który jest zmiennikiem Grzegorza Łomacza, wszedł na boisko tylko raz, w pierwszym secie na podwójną zmianę.

Na zmiany na boisku pojawiał się też nowy nabytek Asseco Resovii, Francuz Thibault Rossard, który w reprezentacji gra na ataku. Rossard zdobył trzy punkty, po jednym w ataku, bloku i zagrywce.

Dziś kolejny dzień zmagań. O godz. 17.30 Amerykanie z Thomasem Jaeschke w składzie zagrają z Włochami, a o godz. 20.30 Polacy zmierzą się z Serbią, w składzie której znajduje się Marko Ivović.Więcej o: