Tysiąc rowerzystów na starcie Mazovia MTB Marathon

- Olsztyńskie zmagania są chyba najlepszymi pod względem organizacyjnym w Polsce. Trasy są tu bardzo trudne i malownicze trasy, a zawodom towarzyszy ogromne zainteresowanie ze strony amatorów kolarstwa - powiedział na konferencji prasowej zapowiadającej Mazovia MTB Marathon, utytułowany Cezary Zamana.
W niedzielę w stolicy Warmii i Mazur odbędzie się rowerowy maraton, w którym ma wystartować blisko tysiąc miłośników dwóch kółek. Tegoroczna trasa będzie wiodła leśnymi i polnymi drogami w Kudypach, Redykajnach i Łupstychu. Start zaplanowano o godz. 10.20 z terenu Centrum Żeglarstwa Wodnego i Lodowego "Słoneczna Polana".

- Olsztyńskie zmagania są chyba najlepszymi pod względem organizacyjnym w Polsce. Trasy są tu bardzo trudne i malownicze trasy, a zawodom towarzyszy ogromne zainteresowanie ze strony amatorów kolarstwa - mówił podczas konferencji Mazovia MTB Marathon, Cezary Zamana, przed laty znakomity kolarz szosowy. - To właśnie tutaj najchętniej startują zawodnicy z Warszawy i Łodzi.

Podczas nadchodzącego maratonu do rywalizacji przystąpią także najmłodsi, bo już w wieku 3-5 lat. Rok temu na przygotowanym z myślą o nich, dystansie Hobby, wystartowało blisko 100 dzieci. Z kolei dorośli w niedzielę będą mogli spróbować swoich sił na łatwiejszym dystansie Fit, który liczy 28 km oraz znacznie bardziej wymagającym "Mega" (50 km).

Co ciekawe, olsztyński wyścig zbiegnie się z otwarciem nowej, liczącej 2,5 km ścieżki rowerowej nad jeziorem Ukiel.

Przypomnijmy, że biuro zawodów Mazovia MTB Marathon zostanie otwarte dzień przed zmaganiami, w sobotę o godz. 16. Więcej szczegółów na stronie organizatora mazoviamtb.pl.