Siedmiu siatkarzy Asseco Resovii zagra w turnieju Final Six Ligi Światowej

W środę w Krakowie rozpoczyna się turniej finałowy Ligi Światowej. W imprezie wystąpi aż siedmiu siatkarzy Asseco Resovii.

Chcesz wiedzieć wszystko o Asseco Resovii? Wejdź na RZESZOW.SPORT.PLW krakowskiej Tauron Arenie spotkają się najlepsze zespoły tegorocznej edycji Ligi Światowej. Od środy do piątku rozegrane zostaną zmagania w dwóch grupach, w sobotę odbędą się półfinały, a w niedzielę mecze o medale. Polacy zagrają w grupie z obrońcami trofeum Francją i Serbią. W drugiej grupie o awans do półfinałów mierzyć się będą Amerykanie, Włosi i Brazylijczycy.

W Krakowie wicemistrz Polski, Asseco Resovia będzie miała aż siedmiu swoich reprezentantów. W kadrze Polski zagrają Fabian Drzyzga, Damian Wojtaszek, Piotr Nowakowski i Marcin Możdżonek. Dwóch ostatnich wciąż walczy o miejsce w kadrze na igrzyska olimpijskie w Rio, w której pewne miejsce ma raczej Drzyzga. Wojtaszek z kolei jest raczej bez szans na wyjazd do Brazylii.

W reprezentacji Serbii zagra natomiast wracający do Rzeszowa Marko Ivović, w kadrze Francji nowy nabytek rzeszowian Thibault Rossard, a w reprezentacji USA Thomas Jaeschke.

Mecze rozgrywane są codziennie o godz. 17.30 i 20.30. Polacy w środę grają z Francją, a w czwartek z Serbią (oba mecze o godz. 20.30). Transmisje w Polsacie Sport, mecze Polaków także w Polsacie.