Na poprawienie humorów Cracovia gromi przed inauguracją ligi. Na Piasta wraca Kapustka

Piłkarze trenera Jacka Zielińskiego rozbili 4:0 III-ligową Garbarnię Kraków. Na niedzielny mecz z Piastem ma być gotowy do gry Bartosz Kapustka
We wtorek rano zawodnicy Cracovii trenowali w ośrodku treningowym przy ulicy Wielickiej, a po południu rozegrali sparing się na boisku Garbarni. Od początku osiągnęli przewagę, ale gole padły dopiero pod koniec pierwszej połowy. W bramce Garbarni stał były zawodnik zespołu z ul. Kałuży - Marcin Cabaj.

W 37. min meczu sprzed pola karnego uderzył Damian Dąbrowski, bramkarz odbił, ale był bezradny wobec dobitki Tomasa Vestenický'ego. Tuż przed przerwą Erik Jendrisek, został sfaulowany w polu karnym, a z 11 m trafił Mateusz Cetnarski.

Po zmianie stron debiutancką bramkę dla Cracovii zdobył Mateusz Szczepaniak. Tuż przed końcem do siatki trafił jeszcze Sebastian Steblecki.

- Sparing z Garbarnią potraktowaliśmy jako trening. Zagraliśmy dwoma składami po 45 minut. Ten mecz był dla drużyny fajnym zwieńczeniem dnia. Chodziło o to, by pograć piłką, by niektórzy zawodnicy się pokazali, m.in. Mateusz Szczepaniak - mówi trener Zieliński na oficjalnej stronie klubu. - Wbrew temu, co niektórzy mówią, nie testuję różnych ustawień w linii obrony. Hubert Wołąkiewicz z Robertem Litauszkim grali już razem na środku w większości gier kontrolnych. Większy mam problem z bokami defensywy, po tym jak Paweł Jaroszyński doznał kontuzji.

- Do meczu z Piastem zostało jeszcze kilka dni, więc będziemy się jeszcze zastanawiać nad składem. Mamy jeszcze możliwość zobaczenia w czwartek Piasta, gdy będzie grał w pucharach, więc myślę, że po tym meczu jakieś decyzje już zapadną. Do drużyny dochodzi jeszcze Bartek Kapustka, który już z nami trenuje i na niedzielę powinien już być gotowy.Garbarnia Kraków - Cracovia 0:4 (0:2)

Gole: Vestenicky (37.), Cetnarski (45., karny), Szczepaniak (65.), Steblecki (90.)

Garbarnia: zawodnik testowany - Piszczek, Moskal, Kalemba, testowany - Kitliński, Nowak, Pietras, Marcin, Stokłosa - testowany. II połowa: testowany - Piszczek, Kalemba, testowany, testowany - testowany, Kostrubała, testowany, testowany - Górecki (68.), Ciesielski.

Cracovia: Stępniowski - Wójcicki, Litauszki, Wołąkiewicz, Deleu - Jendrisek, Covilo, Dąbrowski, Cetnarski, Vestenicky - Budziński. II połowa: Dobroliński - Pyrdek, Bejan, Polczak, Kanach - Wdowiak, Dimun, Adamczyk (68. Szewczyk), Steblecki, Serafin - Szczepaniak.Zdjęcie Nike Torba Sportowa 58L BA4871-001 Zdjęcie Nike Performance Torba sportowa BA5182 Zdjęcie Nike Torba Sportowa 43L BA4873-001
Nike Torba Sportowa 58L BA4... Nike Performance Torba spor... Nike Torba Sportowa 43L BA4...
Sprawdź ceny » Sprawdź ceny » Sprawdź ceny »
źródło: Okazje.info