Cracovia się tłumaczy: "Odpalenie rac miało charakter symboliczny"

Najwyższa Komisja Odwoławcza PZPN zadecydowała, że niedzielny mecz Cracovii z Piastem Gliwice odbędzie się bez udziału publiczności.
Na 110-lecie krakowskiego klubu podczas meczu z Lechią Gdańsk (15 maja) rozpalono 110 zabronionych prawem rac. Do tego m.in. podpalono bluzę Wisły, rzucano przedmioty na boisko. Komisja Ligi już wtedy ukarała Cracovię grzywną w wysokości 20 tys. zł. Krakowianie protestowali, ale Polski Związek Piłki Nożnej - nie dość, że nie uwzględnił ich odwołania - to jeszcze zaostrzył decyzję.

Za recydywę. Najwyższa Komisja Odwoławcza kary odwiesiła karę zamknięcia stadionu za mecz z Pogonią Szczecin z 18 kwietnia ubiegłego roku (wtedy też odpalono race). "W związku z naruszeniem porządku i bezpieczeństwa w trakcie meczu" - można przeczytać w komunikacie.

Dlatego we wtorek natychmiast wstrzymano sprzedaż biletów na niedzielny mecz z Piastem Gliwice (karnety nadal są w kasach). I wydano oświadczenie.

Komunikat Cracovii:

W nawiązaniu do dzisiejszej decyzji Najwyższej Komisji Odwoławczej Polskiego Związku Piłki Nożnej dotyczącej odwieszenia kary z kwietnia 2015 w związku z odpaleniem 110 rac na meczu Cracovii z Lechią Gdańsk w maju 2016 roku informujemy, że MKS Cracovia SSA składa wniosek o anulowanie, bądź kontynuację zawieszenia kary. Poprzedni incydent miał miejsce ponad 12 miesięcy temu.

Stowarzyszenie kibicowskie przekazało, że odpalenie 110 rac w maju 2016 roku miało charakter symboliczny i dotyczyło świętowania przypadających w tym roku 110-tych urodzin Klubu.

Stadion Cracovii w ostatnich latach należy do najbezpieczniejszych obiektów w kraju. Klub dokłada wszelkich starań, by w każdym meczu organizacja widowiska była na jak najwyższym poziomie. Wyjazdy kibiców Cracovii nie stwarzają ryzyka burd i zniszczeń. Zarząd Klubu stanowczo potępia używanie materiałów pirotechnicznych na stadionie i to stanowisko jest jasne dla stowarzyszenia kibiców.

Mamy nadzieję, że Najwyższa Komisja Odwoławcza PZPN zajmie się wnioskiem klubu jeszcze przed niedzielnym spotkaniem Cracovii z Piastem Gliwice w ramach 1-szej kolejki Ekstraklasy i że dla dobra sportu mecz będzie mógł odbyć się przy udziale publiczności.


Zdjęcie Czapka Cracovia czapka-ksc1 Zdjęcie Legea Koszulka Cracovia 3rd KSC-Legea-czarna Zdjęcie Legea Koszulka Cracovia Home KSC-Legea-pasy
Czapka Cracovia czapka-ksc1 Legea Koszulka Cracovia 3rd... Legea Koszulka Cracovia Hom...
Sprawdź ceny » Sprawdź ceny » Sprawdź ceny »
źródło: Okazje.info