Widzew Łódź - Sokół Aleksandrów Łódzki. Pierwszy sparing widzewiaków

W środę piłkarze Widzewa rozegrają pierwszy sparing przed zbliżającym się sezonem III ligi. Podopieczni Marcina Płuski na początek zagrają z Sokołem Aleksandrów Łódzki
Dla widzewiaków potyczka z trzecioligowcem będzie pierwszym sprawdzianem po tygodniu treningów. W sparingu zagrają już nowi zawodnicy, którzy podpisali kontrakty z Widzewem. Ponadto, to szansa na zaprezentowanie swoich umiejętności przez testowanych graczy, czyli Konrada Cichowskiego, Pawła Sagana i Piotra Burskiego. Najbliżej pozostania w zespole jest ostatni z zawodników, który w zasadzie czeka już tylko na spotkanie z prezesem i ustalenia warunków kontraktu. - Podoba mi się w Widzewie - mówi Burski. - Będę też w stanie pogodzić grę w piłkę z pracą, co nie jest dla mnie bez znaczenia. Czekam tylko na kontrakt i jestem w stanie go podpisać.

Niewykluczone, że w łódzkim zespole zagra jeszcze Marcin Nowak, który kibicom Widzewa powinien być znany. Obrońca grał w łódzkim klubie w latach 2005-2007. Nowak byłby jednym z najbardziej doświadczonych graczy w zespole, bowiem 37-letni zawodnik ma za sobą występy w ekstraklasie i I lidze. Ostatnio Nowak grał w trzecioligowym Pelikanie Łowicz. - Musi on jednak przejść badania, bo był ostatnio kontuzjowany - mówi na oficjalnej stronie klubu Marcin Ferdzyn, prezes Widzewa. - Prawdopodobnie w tym tygodniu będzie miał wyniki od swojego lekarza. Później przebada go doktor Domżalski i jeżeli wszystko będzie w porządku, zostanie piłkarzem Widzewa. Mowa o doświadczonym zawodniku, któremu skończyła się poprzednia umowa, więc jeśli nie będzie żadnych przeciwskazań zdrowotnych to powinien dołączyć do zespołu.

Wszystko wskazuje na to, że wymienieni zawodnicy będą ostatnimi możliwymi wzmocnieniami Widzewa. Kadra ostatecznie ma wykrystalizować się do 20 lipca, kiedy to widzewiacy wyjadą na obóz do Wolborza. Na zgrupowanie pojadą już tylko pewniacy do gry, którzy będą walczyli o miejsce w pierwszym zespole. Pozostali zostaną przesunięci do rezerw, którymi od nowego sezonu będzie A-klasowa drużyna TMRF Widzew. Ferdzyn zapewnia również, że dotychczasowi piłkarze nie powinni już odejść z Widzewa.

Środowe spotkanie z Sokołem, który zajął trzecie miejsce w minionym sezonie III ligi, odbędzie się na stadionie Włókniarza w Zgierzu. Początek o godz. 17.