Damian Chrzanowski medalistą pływackich ME także w sztafecie

18-letni zawodnik MZOS Płock w mistrzostwach Europy juniorów na Węgrzech wywalczył dwa brązowe krążki.

W piątek informowaliśmy już, że Damian Chrzanowski zdobył cenne trzecie miejsce na swoim koronnym dystansie 200 m stylem motylkowym. Ustanowił rekord życiowy, lepszy od poprzedniego o 0,26 s.

W imprezie, w której walczyło 750 pływaków, Chrzanowski startował z powodzeniem także w sztafecie 4x100 m stylem zmiennym. Płynęli w niej także Jakub Skierka, Robert Kusto i Jakub Kraska. W eliminacjach w gronie 23 ekip Polska uzyskała drugi czas (3.41.94 s), o niespełna 0,8 s uległa tylko Rosji.

W niedzielę wieczorem finał tej sztafety był ostatnią konkurencją mistrzostw. Poziom był niezwykle wysoki, Polacy popłynęli aż o dwie sekundy szybciej, niż w eliminacjach, ale i rywale się poprawili. Wygrali Włosi o sekundę przed Rosjanami i 2,8 s przed Polską. Nasi pływacy ukończyli dystans z bezpieczną przewagą ponad półtorej sekundy nad Hiszpanami.

W węgierskim Hodmezovasarhely podopieczny trenera Jurija Szyczkowa zdobył więc w sumie dwa brązowe medale, a 37-osobowa reprezentacja Polski wywalczyła siedem krążków: dwa złote, srebrny i cztery brązowe.