Finał Matyldy Kowal, Stój i Urbanik słabiej

Znakomicie dla Polaków zakończyły się mistrzostwa Europy w lekkiej atletyce, które odbywały się w Amsterdamie. Biało-czerwoni wygrali klasyfikację medalową tej imprezy. Nieco słabiej wypadła trójka reprezentantów z Podkarpacia.

Chcesz wiedzieć wszystko o sporcie na Podkarpaciu? Wejdź na RZESZOW.SPORT.PL

Najlepszy wynik osiągnęła olimpijka Matylda Kowal z Resovii, która pobiegła w finale 3000 m przez płotki. Po niezłym starcie w eliminacjach, w finale była jednak ostatnia, 15. Do finału nie weszła natomiast biegacza Victorii Stalowa Wola Danuta Urbanik, która w półfinale biegu na 1500 m zajęła szóste miejsce.

Jej klubowy kolega, Bartłomiej Stój także nie przebrnął przez kwalifikację w rzucie dyskiem. Dla niego był to jednak debiut na tak poważnej imprezie.

Szóste miejsce w biegu na 800 m zajęła natomiast Joanna Jóźwik, wychowanka Victorii Stalowa Wola, a obecnie reprezentująca barwy AZS AWF Warszawa. Jóźwik osiągnęła w Amsterdamie swój najlepszy w tym sezonie czas.