Rzucił pięknie! Wojciech Nowicki trzeci w Europie

Wojciech Nowicki z Podlasia Białystok rzutem na odległość 77.53 m, zapewnił sobie brązowy medal Mistrzostw Europy w rzucie młotem. Musiał uznać wyższość m.in. Pawła Fajdka.
BIALYSTOK.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUB NAS

Wojciech Nowicki mistrzostwa Europy traktował, jako przygotowanie do Igrzysk Olimpijskich w Rio.

- Start na mistrzostwach Europy jest zbliżony do igrzysk olimpijskich, więc jest to taka forma sprawdzianu i przygotowania m.in. mentalnego. Na pewno będę walczyć, ale co się uda zdobyć, zobaczymy - mówił przed wyjazdem do Amsterdamu.

Próba generalna wypadła okazale. W konkursie eliminacyjnym, Polak uzyskał 75.85 m, co było trzecim wynikiem. W konkursie finałowym było lepiej, chociaż miejsca nie udało się poprawić. Od drugiej próby Polak zajmował, co prawda drugie miejsce, w trzecim rzucie uzyskał swój najlepszy wynik - 77.53 m. Srebrnego medalu jednak nie udało się zdobyć. W ostatniej serii Nowickiego wyprzedził Białorusin Ivan Cichan, którzy osiągnął wynik 78.84.

Polakowi, który rzucał po rywalu, zabrakło już sił, aby przegonić Białorusina. Bezkonkurencyjny w konkursie był Paweł Fajdek. Mistrz świata z Pekinu, z poprzedniego roku, który prowadził od pierwszej próby, a w piątej uzyskał najlepszy wynik - 80.93 m.

Dla Wojciecha Nowickiego, to kolejny sukces na dużej imprezie. Podczas ubiegłorocznych Mistrzostw Świata udało mu się zdobyć brązowy medal, dzięki temu wynikowi został nagrodzony tytułem najlepszego sportowca Województwa Podlaskiego. Reprezentant Podlasia Białystok w Rio będzie poważnym kandydatem do medalu.

O krok od podium był również Damian Czykier, który startował na 110 metrów przez płotki. W finałowym biegu Polakowi do trzeciego Wilhelma Belociana z Francji zabrakło zaledwie siedmiu setnych sekundy. Osiągnął wynik 13.40, czyli lepszy od rezultatu półfinałów (13.32), w którym zajął piąte miejsce.

Do finału ze sztafetą 4x400 awansowała również Martyna Dąbrowska z UKS 19 Bojary Białystok. Bieg finałowy odbył się jednak po zamknięciu tego wydania. W biegu eliminacyjnym Polski uzyskały wynik 3.27.72, co dało im drugie miejsce.

Więcej informacji na bialystok.sport.pl