Wielka impreza dla małych siatkarzy w Częstochowie

Prawie 1,6 tys. zawodników, 500 meczów rozegranych na 36 boiskach w 5 halach - to liczby, które obrazują skalę finałów Pucharu Kinder + Sport, największych rozgrywek dla dzieci na świecie.
Przez trzy dni najlepsi młodzi siatkarze z klas 4-6 rywalizowali w pięciu częstochowskich halach w finale Pucharu Kinder + Sport 2016.

Po zeszłorocznym finale w Krakowie, w tym roku młodych sportowców gościła Częstochowa. Miasto, które siatkarskim kibicom kojarzy się z wieloma sukcesami miejscowego AZS, oraz z plejadą gwiazd, która przewinęła się przez ten klub. Jedną z nich jest Ambasador turnieju Kinder + Sport - 450 krotny reprezentant Polski - Piotr Gruszka.

Dziewczęta i chłopcy w zespołach dwu, trzy i czteroosobowych grali od rana do wieczora. W piątek ostatnie mecze zakończyły się o godz. 23, a rozgrywki rozpoczęto o godz. 9 rano.

Zorganizować tak wielką imprezę łatwo nie jest, już samo wyżywienie tak licznej grupy było wielkim wyzwaniem, ale ponad 60 wolontariuszy pod okiem Adama Stępniaka i Rafała Pośpiecha poradziło sobie z tym doskonale. Organizatorzy zebrali słowa pochwał ze strony uczestników i gości, a byli wśród nich Piotr Gruszka, Sebastian Świderski czy wiceprezes PZPS Paweł Papke.

Organizatorzy zadbali chyba o każdy szczegół, były specjalne autobusy dowożące zawodników do hal, a wyniki można było sprawdzać niemal na bieżąco w swoich komórkach dzięki specjalnej aplikacji mobilnej. Rodzice, których dzieci grały w Częstochowie, mogli oglądać finałowe zmagania dzięki internetowej transmisji. Warto dodać, że impreza miała także swoje. "biuro rzeczy znalezionych".

W eliminacjach turnieju wzięło udział ponad 41 tys. chłopców i dziewczynek. Eliminacje odbywały się na szczeblach miejskim, a następnie wojewódzkim, i właśnie najlepsze zespoły z 16 województw przyjechały do Częstochowy.

W tym gronie były także zespoły z naszego regionu, ale nie udało im się przebić do strefy medalowej.

Wielkie zakończenie odbyło się w niedzielę w hali sportowej przy ul. Żużlowej. Po zakończeniu rozgrywek najlepsi otrzymali nagrody, a wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni na mecz żużlowców częstochowskiego Włókniarza.

W dwójkach chłopców wygrała Wifama Łódź, wśród dziewcząt Dwójka Zawiercie. W trójkach chłopców najlepszy był UKS SET Starogard Gdański, a w rywalizacji dziewcząt UKS Karb Bytom. Rywalizację zespołów czteroosobowych wygrały GTS Plas Gryfice / Barnim Goleniów wśród dziewcząt i DMKS Plas Kielce 1 w gronie chłopców.

Komplet wyników na stronie kindersport.czestochowa.pl