Pierwsza porażka Olimpii Zambrów przed nowym sezonem

Olimpia Zambrów, która przygotowuje się do II-ligowych rozgrywek, przegrała 1:3 z grającym poziom wyżej Stomilem Olsztyn. Był to trzeci mecz sparingowy, ale dopiero pierwsza porażka zambrowian.

W pierwszym spotkaniu towarzyskim Olimpia pokonała IV-ligową Tęczę Łyse 5:0. 6 lipca natomiast biało-niebiescy wygrali w Olecku z III-ligowym MKS Ełk 4:2. W niedzielę Stomil wygrał jednak zdecydowanie.

Olsztynianie już w 5. minucie wyszli na prowadzenie, a gola strzelił Patryk Kun. Kolejne trafienia padały w drugiej połowie spotkania. W 55. minucie prowadzenie Stomilu podwyższył Karol Żwir. W 71. minucie trzecią bramkę z rzutu karnego strzelił były reprezentant Polski - Tomasz Zahorski. Honorową bramkę dla Olimpii w końcówce meczu zdobył Bartosz Biel.

W zambrowskim zespole było kilku testowanych m.in. Dominik Cukiernik (Warta Działoszyn), Marcin Byszewski (Avia Świdnik) i Marcin Leszczyński (KS Raszyn). Wiadomo już, że z gry w Olimpii zrezygnował doświadczony Mariusz Dzienis.

Kolejny sparing Olimpia rozegra 13 lipca, a przeciwnikiem będzie beniaminek II ligi - Polonia Warszawa. Spotkanie odbędzie się w Zambrowie. Początek o godz. 18:00.

Olimpia Zambrów - Stomil Olsztyn 1:3 (0:1)

Strzelcy bramek Bartosz Biel (87.) - Patryk Kun (5.), Karol Żwir (54.), Tomasz Zahorski (71. - karny)

Olimpia: Piotr Czapliński (46. Marcin Leszczyński) - Marcin Byszewski, Łukasz Piłatowski, Łukasz Grzybowski, Hubert Kotus, Bartosz Biel, Daniel Michałowski (46. Mateusz Jastrzębski), Michał Kielak, Dominik Cukiernik (46. Wiśniewski), Przemysław Jastrzębski, Sebastian Szerszeń